FORUM     OGŁOSZENIA    
 
STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / WYNAJEM LOKALU GASTRONOMICZNEGO Z POZWOLENIAMI
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

WYNAJEM LOKALU GASTRONOMICZNEGO Z POZWOLENIAMI

Autor: Camel


Wypowiedzi: 2
Post 1 napisany 2015-09-03 o godzinie 14:29:30.
Witam,
Chcę otworzyć restaurację w lokalu, który posiada zezwolenia na prowadzenie takiej działalności (odbiór sanepidu itd). Moje pytanie jest takie: czy powinnam domagać się przekazania mi jakiejś dokumentacji, projektów technicznych itd. Jeśli tak, to o co powinnam pytać?
Kolejne pytanie to: chcąc zmienić wyposażenie kuchni w takowym lokalu, czy muszę tworzyć nowe projekty, czy muszę się starać o nowe zezwolenia sanepidu?
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
 
REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130
 
Autor: gastromex
forumforumforumforumforum

Wypowiedzi: 261
Post 2 napisany 2015-09-07 o godzinie 03:10:01.
Do odbioru lokalu przez Sanepid potrzebna jest książka budowlana obiektu, gdzie wpisane są aktualne kontrole budowlane. jesli zmieniasz technologie musisz zrobic nowy projekt,chyba ze Sanepid na to przymknie oko. Nowy inwestor-od nowa robuisz odbiór. jeśli potrzebujesz pomocy jesli chodzi o dokumentację Sanepidu-projekt technologiczny, pomiar wentylacji-napisz: gastromex@wp.pl lub zadzowń: 531 801 101
 
Autor: smakoszek
forumforum

Wypowiedzi: 92
Post 3 napisany 2015-09-09 o godzinie 16:05:45.
Każda zmiana musi być zatwierdzona przez sanepid więc wcześniej lepiej jest z nimi pogadać i mieć to na papierze w razie późniejszych niedomówień. Co do dokumentacji to tak jak kolega wyżej napisał
 
Autor: Camel


Wypowiedzi: 2
Post 4 napisany 2015-09-10 o godzinie 08:04:39.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
 
Autor: HACPASZ Hanna Półtorak


Tematy: 21
Wypowiedzi: 547
Post 5 napisany 2015-09-17 o godzinie 15:50:35.
Witam  podczas odbioru SANEPID prosi o przedstawienie dokumentów wystawionych dla aktualnego najemcy lokalu:
- umowy najmu lokalu
- umów na dostarczenie energii elektrycznej i wywozu odpadów
- wyników badania wody
- protokołu z pomiaru wydajności wentylacji oraz chałasu (szczególnie jeżeli lokal jest w budynku wielorodzinnym)
- dokumentację Dobrej Praktyki Produkcyjnej i HIgienicznej oraz jeżeli jest opracowana to księgę HACCP (księgę Haccp można opracować w trakcie prowadzenia działalności ale Dobra Praktyka powinna być przedstawiona na dzień odbioru)
POzdrawiam Hanna Półtorak (poltorak@haccp-gmp.home.pl)
 
Autor: Luk.company


Wypowiedzi: 9
Post 6 napisany 2015-09-30 o godzinie 17:14:13.
Nie spotkałem się jeszcze, żeby Sanepid chciał książkę budowlaną obiektu. Trzeba mieć niezłego pecha :) to o czym pisze Pani Hanna to podstawy, choć protokół z pomiarów wentylacji też nie zawsze jest wymagany.
Mój blog o prowadzeniu lokalu gastronomicznego: www.niepoddawajsie.pl
 
Autor: HACPASZ Hanna Półtorak


Tematy: 21
Wypowiedzi: 547
Post 7 napisany 2015-10-06 o godzinie 09:51:13.
Witam  22.10.2015 w Warszawie odbywać się będzie szkolenie dla wszystkich osób zainteresowanych otwarciem lokalu gastromnomicznego. Szkolenie ma charakter warsztatów podczas których odpowiadamy na pytania uczestników. Szkolenie organizowane jest wg ramy programowej:

- Jak wybrać odpowiedni lokal do planowanej działalności
- Odstępstwa SANEPID  kiedy i jak je uzyskać
- Projekt technologiczny  co powinno się w nim znaleść
- Jak wykończyć i wyposażyć lokal: dobór materiałów wykończeniowych, sprzętów        
   kuchennych
- Technologia przygotowywanych posiłków o czym pamiętać przy jej przygotowaniu
- Jak przygotować lokal do odbioru: umowy, pozwolenia ,dokumenty dla SANEPID-u

Informacji dotyczące udziału i kosztów szkolenia udzielane są mailowo: poltorak@haccp-gmp.home.pl
Serdecznie zapraszamy
 
Autor: gastromex
forumforumforumforumforum

Wypowiedzi: 261
Post 8 napisany 2015-11-09 o godzinie 11:13:36.
Luk,chyba nie wiesz co piszesz i nie wprowadzaj ludzi w bład:
Podczas kontroli i przeglądu pomieszczeń inwestor powinien przedstawić szereg dokumentów m.in.:
– umowę najmu lokalu lub akt jego własności,
– KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
– numery REGON i NIP,
– sprawozdanie z badań próbki wody,
– umowę na wywóz śmieci,
– protokół pomiarów wydajności i głośności wentylacji mechanicznej. 
To jest wypis ze strony Wojewódzkiej Stacji w Warszawie, kazdy otrzymuje karteczke z tym co ma miec w dokumentach, jest tez dokumenty budowlane lub stwierdzajace charakter budynku.

Czy Pani Hanno mam rację?
 
Autor: HACPASZ Hanna Półtorak


Tematy: 21
Wypowiedzi: 547
Post 9 napisany 2015-11-09 o godzinie 13:08:37.
Zgadzam się z Pana ostatnim wpisem jak najbardziej. Ja osobiście nie spotkałam się z tym żeby SANEPID wymagał księżki budowlanej obiektu  podczas odbioru lokalu podejrzewam, że taki wymóg może być w przypadku kiedy lokal powstał w nowym budynku lub  lokal jest w nowym budynku wolnostojącym. Podczas mojego doświadczenia w odbiorach lokali w pomieszczeniach z drugiego obiegu o książkę budowlaną SANEPID nie prosił, ale co Inspektor to inny obyczaj..................
 
NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE
 

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 44.220.41.140
Data: 2024-03-28
Czas: 12:07:02
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: WYNAJEM LOKALU GASTRONOMICZNEGO Z POZWOLENIAMI
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "wynajem lokalu gastronomicznego z pozwoleniami" w grupie "otwieram lokal gastronomiczny"
TAGI: lokal gastronomiczny (34)    lokale gastronomiczne (24)    lokal (24)    lokale (18)    wynajem (6)   
OSTATNIO DODANE TEMATY: HoReCa dofinansowanie dotacje    Feromony na podryw   
 
STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.