FORUM     OGŁOSZENIA    
 
STRONA GŁÓWNA / PROFIL UŻYTKOWNIKA / LASHTA
lashta
Data rejestracji w systemie: 2014-10-29
Ilość tematów: 2       Ilość wypowiedzi: 8       Ilość ogłoszeń: 0

INFORMACJE TEMATY WYPOWIEDZI OGŁOSZENIA  
LISTA OSTATNICH 25 WYPOWIEDZI
DO TEMATU DATA WYPOWIEDZI
Przystosowanie do produkcji kanapek
Witam, prowadzę właśnie taki lokal z kanapkami, więc może coś pomogę. Uważam, że wszystko zależy od tego jaki lokal to ma być. 20m2 to mało, jeśli w lokalu ma być konsumpcja na miejscu, wymagało by to wydzielenia również toalety dla klientów. Jeśli kanapki byłyby na wynos, to te 20m2 mogło by wystarczyć, przy rozważnym zagospodarowaniu przestrzeni. Wszystko zależy też, czy byłyby świeże warzywa jak pomidory, ogórki itp. Wymaga się wtedy osobnego pomieszczenia na ich obróbkę wstępna, czyli np. mycie. W przypadku stołówki szkolnej, kuchnia jest już w pełni przystosowana. Proszę przemyśleć jak dokładnie ma to wyglądać, jakie produkty mają być używane do produkcji kanapek, wtedy łatwiej będzie coś doradzić. Pozdrawiam
2015-08-10 12:31:16 7
kuchenka na gaz czy prąd ?
Z tego co mi wiadomo w lokalu gdzie jest gaz ziemny nie można mieć butli z gazem, wynika to z przepisów przeciw pożarowych (§ 157 ust. 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.). Mnie odmówiono instalacji butli, gdy chciałam takową zmieć w lokalu. Warto wcześniej popytać.
2015-08-10 12:18:39 7
Warzywa w lokalu gastronomicznym
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze takie pytanie, rozumiem już iż Sanepid nie ma upoważnienia do kontroli faktur, jaki jest więc zakres rzeczy, które Sanepid może i jest upoważniony do skontrolowania podczas wizyty, oprócz stanu czystości oczywiście?
2014-11-20 14:07:12 12
Warzywa w lokalu gastronomicznym
[url=http://www.forumgastronomiczne.pl/user/gastromex_u11560]gastromex[/url] bardzo dziękuję za informację, już znalazłam firmę, która dostarcza umyte warzywa. Dziękuję również za informację odnośnie faktur. Rozumiem, że w takim wypadku nie muszę pokazywać Sanepidowi faktur zakupionych produktów, mimo iż te produkty spełniają wszelkie wymogi? Czy jest na to jakaś ustawa, paragraf, na co się powołać w przypadku gdy Sanepid chciałby przejrzeć faktury?
2014-11-14 10:53:48 12
Szukam firmy zajmującej się sprzedażą warzyw po obróbce wstępnej (umytych) na woj. łódzkie
Jak w temacie, poszukuję firmy zajmującej się sprzedażą warzyw po obróbce wstępnej (umytych i pakowanych) na woj. łódzkie. Proszę o kontakt. Pozdrawiam
2014-11-03 12:55:30 1
Warzywa w lokalu gastronomicznym
Nadal zastanawia mnie fakt, jak ten problem rozwiązywany jest w niewielkich punktach gastronomicznych np. na targach, gdzie lokal stanowi jedno pomieszczenie lub niewielka budka, bo znam takie przypadki, że lokal to jedno małe pomieszczenie, gdzie są stanowiska pracy, ale nie ma osobnych pomieszczeń na mycie warzyw, a takowe są tam używane do produkcji. I taki lokalik funkcjonuje już kilka lat. Zapytam jeszcze, czy np. takie rozwiązanie jak dogadanie się właścicielem warzywniaka, aby mył warzywa u siebie i pakował je dla mnie próżniowo? Czy lepiej znaleźć firmę o której Pani wspominała? Mam też pytanie odnośnie przechowywania produktów, bo wyczytałam gdzieś, że produkty mączne muszą być trzymane oddzielnie, czy to prawda? Czy nie wystarczy wydzielenie osobnych półek w lodówce?
2014-10-30 10:13:56 12
Warzywa w lokalu gastronomicznym
Dziękuję Pani za odpowiedź. W moim przypadku najlepiej chyba będzie skorzystać z usług firm, o których Pani wspomniała, gdyż lokal, który posiadam ma niewielkie zaplecze (8m2) i ciężko byłoby wydzielić w nim dodatkowe pomieszczenie. A czy zna może Pani jakieś firmy dostarczające warzywa po obróbce wstępnej, działające na woj. łódzkie?
2014-10-30 09:59:07 12
Warzywa w lokalu gastronomicznym
Witam, planuję otworzyć nieduży lokal gastronomiczny, typu fast-food. Chcę mieć świeże warzywa, jednak słyszałam, iż do tego trzeba mieć osobne pomieszczenia do warzyw czystych i brudnych. Zastanawia mnie jednak fakt, jak ten problem rozwiązywany jest w niewielkich punktach gastronomicznych np. na targach, gdzie lokal stanowi jedno pomieszczenie lub niewielka budka? Czy są odnośnie tego jakieś osobne przepisy? Proszę o odpowiedź.
2014-10-29 10:53:54 12
 
STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.