FORUM     OGŁOSZENIA    
 
STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / FILTROWANIE WODY DO PIECA
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

FILTROWANIE WODY DO PIECA

Autor: aleksander


Tematy: 2
Wypowiedzi: 4
Post 1 napisany 2013-10-25 o godzinie 13:43:34.
Dzień dobry. Poszukuje sprawdzonego rozwiązanie do filtrowania wody, która przeznaczona jest do pieca konwekcyjno parowego. Teraz mamy filtr na sól ale uzupełnianie soli co 2 tygodnie jest mało wygodne i często się zdarza że wyczuwalna jest sól w potrawach lub robi się biały nalot w piecu.
 
REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130
 
Autor: Widlak
forumforumforum

Wypowiedzi: 113
Post 2 napisany 2013-10-25 o godzinie 21:27:43.
Witam
To nie masz filtra tylko zmiękczacz. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie i relatywnie tanie w eksploatacji. Nie wiem jaki masz rodzaj zmiękczacza, mechaniczny półautomat czy automat ?
Moim zdaniem do pieca najlepiej jest zastosować automat z podtrzymaniem zaprogramowany wg twardości wody na regeneracje po przepływie konkretnej ilości litrów wody. Regeneracja trwa około godziny i najlepiej ustawić go tak że po zaprogramowanym przepływie regeneracja następuje około godziny przed przyjście załogi do lokalu. Wtedy pierwsza osoba jest obecna przy końcu procesu ( w razie awarii urządzenia jest osoba która np zamknie zawór z wodą ).
Przy takim urządzeniu jedyne co cie interesuje to sól za 20 PLN za 25 kg, woda i prąd. Zmiękczacz regeneruje się wtedy kiedy faktycznie jest potrzeba, a nie co tydzień czy dwa, zależy jak używasz. 
Oczywiście możesz wymieniać filtry po kilka stów jak chcesz. Po 2-3ech wymianach będziesz miał koszt zmiękczacza.
Jeśli nie masz automatu, a chcesz ułatwić sobie życie to zobacz takie coś jak SOFTENER VE
Pozdrawiam
 
Autor: Widlak
forumforumforum

Wypowiedzi: 113
Post 3 napisany 2013-10-25 o godzinie 21:29:03.
Zapomniałem napisać że sól na piecu czy w potrawie to nie jest objaw prawidłowej pracy zmiękczacza.
 
Filtrowanie wody do pieca
Autor: Bastro Business Group HoReCa


Wypowiedzi: 5
Post 4 napisany 2013-10-28 o godzinie 15:41:09.
Nie należy mylić filtru ze zmiękczaczem wody. Do pieca lub zmywarki wystarczy spokojnie zmiękczacz. ej wody i tak nikt nie pije :-), a chodzi o to aby urzadzenie grzewcze nie obrosło kamieniem. Jeżeli męczy Cie uzupelnianie soli to zastosuj zmiękczacz automatyczny przeznaczony do zmywarek, piecy konwekcyjno-parowych, ekspresów do kawy oraz kostkarek.
Stacja zmiękczania wody stosowana jest tam gdzie przepływ wody nie przekracza 30 l/ min, cena 1200 zł netto. regeneracja odbywa się automatycznie w cyklu logicznym, system na podstawie poboru wody z ostatnich 7 dni sam wyznacza dzień regeneracji o ustawionej godzinie np. 2 w nocy.
Półautomat około 800 zł netto, gdzie proces regeneracji inicjowany przez naciśnięcie przycisk.
Przy zakupie koszt dostawy - wysyłki u mnie w cenie.
Pozdrawiam Aleksander Wulkner
Ofertę szczegółową mogę wysłać na maila, moja strona www.bastro.pl
Zapraszam do współpracy handlowej z Bastro Business Group strona www.bastro.pl tel. 605081746
 
Autor: Komis Gastronomiczny
forum

Wypowiedzi: 30
Post 5 napisany 2013-10-29 o godzinie 09:07:12.
Zmiękczacz wody manualny do pieca konwekcyjno parowego jest wystarczający, a regeneracja co 2 tygodnie to raczej przesada chyba że w piecu cały czas gotujesz. Nie polecam rozwiązań tzw półautomatów bo tutaj również trzeba koło tego biegać i pilnować. Według mnie albo zmiękczacz wody automatyczny, który sam będzie pilnował cyklów regeneracji albo manualny ale o większej pojemności, wtedy regeneracja może odbywać się np. 1 w miesiącu.

Czy ktokolwiek sprawdzał twardość wody że trzeba regenerować zmiękczacz co 2 tygodnie?

Problem z solą w komorze pieca to zbyt krótko przeprowadzana regeneracja zmiękczacza, wystarczy np. regenerować dłużej o 10-15 minut.
skup i sprzedaż urządzeń używanych
wykonujemy wyceny i przeglądy techniczne
 
NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE
 

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 18.97.9.170
Data: 2025-05-19
Czas: 11:01:23
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: FILTROWANIE WODY DO PIECA
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "filtrowanie wody do pieca" w grupie "forum ogÓlne"
TAGI: piec (22)    piec konwekcyjno-parowy (12)    woda (4)    zmiękczanie wody (2)    filtrowanie wody (1)   
OSTATNIO DODANE TEMATY: Rozmiar Przyczepy    Oddzielanie się cienkiego spodu ciasta po upieczeniu   
 
STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.