FORUM     OGŁOSZENIA    

STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / OKAP GASTRONOMICZNY
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

OKAP GASTRONOMICZNY

Autor: Franco90

Wypowiedzi: 6
Post 1 napisany 2013-09-15 o godzinie 13:24:10.
Witam,mam problem z podłaczeniem okapu gastronomicznego z wentylatorem
czy moge go podłaczyc pod wentylacje mechaniczna?
jeżeli nie to gdzie go mam podłaczyc? wysyłam projekt lokalu gdyby mógł ktos doradzic bo nie znam sie na tym
z góry dziekuje za odpowiedz

http://tinypic.com/view.php?pic=104s2mr&s=5

REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130

Autor: gastrostore

Wypowiedzi: 22
Post 2 napisany 2013-09-15 o godzinie 13:39:47.
Jeśli w lokalu jest wentylacja mechaniczna to okap nie powinien mieć wentylatora. Według mnie są albo rezygnujesz z wentylatora w okapie i podłączasz okap bezpośrednio do wentylacji albo szukaj wolnego kanału wyciągowego ale tutaj jest jeszcze pytanie jaka jest moc tego wentylatora czy da radę.

Post 3 napisany 2013-09-15 o godzinie 17:10:09.
a nie moge zastosowac na koncu wentylacji mechanicznej trójnika(przy wejsciu do kanału wyciagowego) i podpiąc pod niego okap?
jak znalezc na projekcie wolny kanał?
długosc od okapu do kanału wyciagowego to ok 3m

Autor: gastromex
forumforumforumforumforum

Wypowiedzi: 258
Post 4 napisany 2013-09-16 o godzinie 07:41:59.
Okap w zmywalni?

Autor: Komis Gastronomiczny
forum

Wypowiedzi: 30
Post 5 napisany 2013-09-16 o godzinie 07:52:03.
gastromex napisał(a) w dniu 2013-09-16 o godzinie 07:41:59:
Okap w zmywalni?

Bardzo często stosuje się okapy wyciągowe w zmywalni np nad zmywarką, wiele takich przypadków już widziałem.

a do autora wątku nie polecam stosować żadnych trójników, masz w obiekcie wentylację mechaniczną to zdemontuj wentylator w okapie i nie ma problemu.
skup i sprzedaż urządzeń używanych
wykonujemy wyceny i przeglądy techniczne

Post 6 napisany 2013-09-16 o godzinie 08:48:31.
Komis Gastronomiczny napisał(a) w dniu 2013-09-16 o godzinie 07:52:03:

Bardzo często stosuje się okapy wyciągowe w zmywalni np nad zmywarką, wiele takich przypadków już widziałem.

a do autora wątku nie polecam stosować żadnych trójników, masz w obiekcie wentylację mechaniczną to zdemontuj wentylator w okapie i nie ma problemu.

to jest zrzut z poprzedniego lokalu gastronomicznego ,teraz będzie tam kuchnia. ale pytanie czy tamten wentylator da radę wyciągnąć?
i czy całe opary nie beda leciały na pomieszczenie gdzie beda klienci spożywać posiłki?

Autor: gastromex

Wypowiedzi: 258
Post 7 napisany 2013-09-16 o godzinie 10:45:41.
Okap najlepiej zainstalować do osobnego punktu kanału wyciagowego. Nie ma takiej mozliwości o cofaniu sie, jeśli sie da odpowiedni wentylator. Proszę na maila: gastromex@wp.pl podac swój numer telefonu,zadzownie i wytłumacze

Autor: Widlak
forumforumforum

Wypowiedzi: 113
Post 8 napisany 2013-09-16 o godzinie 20:18:32.
Ja bym dał okap kondensacyjny który zamiast łapaczy tłuszczu ma zwiększoną powierzchnie kondensacji i nadmiar wody odprowadzany rureczką w odpływ za zmywarką. Przy podłączeniu do wentylacjii mechanicznej oczywiście bez wentylatora dodatkowo zastosować okap wyższy no 600 mm który stworzy bufor dla nadmiaru pary zanim zostanie on wyssany przez wentylacje mechaniczną lokalu. Jeśli zdecydujesz się na oddzielny kanał to ja bym poszedł w lewo ( patrząc na rysunek ) wzdłuż ściany, nad drzwiami, przez cienką ściankę a potem przez grubą. Oczywiście wentylator najlepiej na zewnątrz, w zmywalni podczas pracy i tak jest głośno.
Napisz na co się zdecydowałeś i dlaczego
Pozdrawiam

forumforumforum

Post 9 napisany 2013-09-16 o godzinie 20:20:39.
o kurde nie doczytałem jeśli będzie tam kuchnia to wal przez ściany bo zasyfisz kanały tłuszczem.
Sory za pomyłkę

Post 10 napisany 2013-09-17 o godzinie 05:14:52.
Widlak napisał(a) w dniu 2013-09-16 o godzinie 20:20:39:
o kurde nie doczytałem jeśli będzie tam kuchnia to wal przez ściany bo zasyfisz kanały tłuszczem.
Sory za pomyłkę

można prosić dokładniej co Pan proponuje?
OKAP GASTRONOMICZNY
REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130

Autor: Komis Gastronomiczny
forum

Wypowiedzi: 30
Post 11 napisany 2013-09-17 o godzinie 09:04:17.
Franco90 nasuwa mi się jedno pytanie: czym ty się zajmujesz i po co bierzesz się za coś na czym się nie znasz?
skup i sprzedaż urządzeń używanych
wykonujemy wyceny i przeglądy techniczne

forumforumforum

Post 12 napisany 2013-09-17 o godzinie 14:48:59.
Franco90 napisał(a) w dniu 2013-09-17 o godzinie 05:14:52:

można prosić dokładniej co Pan proponuje?

Miałem na myśli to co w poscie wyżej.

Post 13 napisany 2013-09-17 o godzinie 16:20:11.
Komis Gastronomiczny napisał(a) w dniu 2013-09-17 o godzinie 09:04:17:
Franco90 nasuwa mi się jedno pytanie: czym ty się zajmujesz i po co bierzesz się za coś na czym się nie znasz?

to ze nie znam sie na wentylacji nie znaczy ze nie znam sie na gastronomii! szkoda ze nikt nie pomoże

Autor: Gutek

Tematy: 5
Wypowiedzi: 280
Post 14 napisany 2013-09-17 o godzinie 18:29:09.
Franco90 napisał(a) w dniu 2013-09-17 o godzinie 16:20:11:

to ze nie znam sie na wentylacji nie znaczy ze nie znam sie na gastronomii! szkoda ze nikt nie pomoże

Typowe polskie podejście, wszystko zrobię sam i jakoś to będzie :)

A tak na poważnie, jeżeli w lokalu masz istniejącą wentylację mechaniczną to teoretycznie powinna być ona wykonana w oparciu o jakieś założenia (sprawność, prędkość w kanale, straty itp). Podłączenie nowego elementu do takiej instalacji powinno zostać skonsultowane z wykonawcą lub osobą posiadającą jakąkolwiek wiedzę na ten temat, żeby okap nie pogorszył jakości działania całej instalacji (zmniejszy się sprawność wyciągowa).

Podłączenie do instalacji mechanicznej okapu z wentylatorem to kolejny błąd, bo skoro jest instalacja wyciągowa mechaniczna, to kolejny wentylator zmieni parametry wyciąganego powietrza w kanałach. Widlak również ma rację, trzeba zwrócić uwagę co będzie wyciągane, bo para wodna to nie problem ale tłuszcz już tak.

Na Twoim miejscu zrobił bym tak: podłączyłbym okap do istniejącej instalacji i sprawdził jak zmieniła się sprawność wyciągowa tzn czy "wyciąga", jeśli okaże się, że jest problem to trzeba zweryfikować wydajność wentylatora w instalacji. Najlepiej było by wymienić wentylator główny. Zamontowany w okapie wentylator pozostaje nie używany, a najlepiej go zdemontować (nie powinno być większego problemu).

W przypadku podłączania okapu do wolnego kanału w kominie lub wyprowadzenie nowego kanału na zewnątrz np przez ścianę nie rozwiąże problemu i pamiętaj, żeby sprawdzić czy ten niby wolny kanał w lokalu nie jest kanałem wykorzystywanym np. piętro wyżej, a przy przebijaniu ściany na podwórko licz się z sąsiadami, którzy będą narzekać na zapachy.
Potrzebujesz pomocy przy otwarciu działalności gastronomicznej? Chętnie pomogę.
WYKONUJE: konsultacje techniczne i handlowe na terenie całego kraju!

Post 15 napisany 2013-09-17 o godzinie 20:36:01.
Gutek napisał(a) w dniu 2013-09-17 o godzinie 18:29:09:

A tak na poważnie, jeżeli w lokalu masz istniejącą wentylację mechaniczną to teoretycznie powinna być ona wykonana w oparciu o jakieś założenia (sprawność, prędkość w kanale, straty itp). Podłączenie nowego elementu do takiej instalacji powinno zostać skonsultowane z wykonawcą lub osobą posiadającą jakąkolwiek wiedzę na ten temat, żeby okap nie pogorszył jakości działania całej instalacji (zmniejszy się sprawność wyciągowa).

Podłączenie do instalacji mechanicznej okapu z wentylatorem to kolejny błąd, bo skoro jest instalacja wyciągowa mechaniczna, to kolejny wentylator zmieni parametry wyciąganego powietrza w kanałach. Widlak również ma rację, trzeba zwrócić uwagę co będzie wyciągane, bo para wodna to nie problem ale tłuszcz już tak.

Na Twoim miejscu zrobił bym tak: podłączyłbym okap do istniejącej instalacji i sprawdził jak zmieniła się sprawność wyciągowa tzn czy \"wyciąga\", jeśli okaże się, że jest problem to trzeba zweryfikować wydajność wentylatora w instalacji. Najlepiej było by wymienić wentylator główny. Zamontowany w okapie wentylator pozostaje nie używany, a najlepiej go zdemontować (nie powinno być większego problemu).

W przypadku podłączania okapu do wolnego kanału w kominie lub wyprowadzenie nowego kanału na zewnątrz np przez ścianę nie rozwiąże problemu i pamiętaj, żeby sprawdzić czy ten niby wolny kanał w lokalu nie jest kanałem wykorzystywanym np. piętro wyżej, a przy przebijaniu ściany na podwórko licz się z sąsiadami, którzy będą narzekać na zapachy.

dziekuje za rady:) jest to okap z pochłaniaczami i bedzie wyciagał tłuszcz. spróbuje podłaczyc pod wentylacje mechaniczna a jak bedzie słaby ciag bede myslał nad czym innym z zastosowaniem wentylatora

Autor: gastrostore

Wypowiedzi: 22
Post 16 napisany 2013-09-17 o godzinie 22:43:54.
Gutek napisał(a) w dniu 2013-09-17 o godzinie 18:29:09:

Na Twoim miejscu zrobił bym tak: podłączyłbym okap do istniejącej instalacji i sprawdził jak zmieniła się sprawność wyciągowa tzn czy \"wyciąga\", jeśli okaże się, że jest problem to trzeba zweryfikować wydajność wentylatora w instalacji. Najlepiej było by wymienić wentylator główny. Zamontowany w okapie wentylator pozostaje nie używany, a najlepiej go zdemontować (nie powinno być większego problemu).

okap z wentylatorem podłączony do wentylacji mechanicznej ? zastanów się zanim coś napiszesz..

Autor: Gutek

Tematy: 5
Wypowiedzi: 280
Post 17 napisany 2013-09-17 o godzinie 23:22:41.
gastrostore napisał(a) w dniu 2013-09-17 o godzinie 22:43:54:

okap z wentylatorem podłączony do wentylacji mechanicznej ? zastanów się zanim coś napiszesz..

Czy ja napisałem że podłączony okap ma mieć uruchomiony wentylator? Okap ma być podłączony dla samego sprawdzenia czy instalacja wyciągowa przy obecnym wentylatorze da radę, większość wentylatorów wbudowanych w okap powinna bez pracy umożliwić kiepski ciąg. gastrostore moja wypowiedź więcej wniosła do tematu niż Twoje wcześniejsze wypociny
Potrzebujesz pomocy przy otwarciu działalności gastronomicznej? Chętnie pomogę.
WYKONUJE: konsultacje techniczne i handlowe na terenie całego kraju!

Autor: luknuc

Wypowiedzi: 13
Post 18 napisany 2013-10-23 o godzinie 14:12:18.
kolego a masz sciane zewnetrzna blisko tego okapu jak tak sie przebij na zewnątrz zakoncz końcowką do wydmuchów i masz sprawe załatwioną o ile nie ma zaraz jakis okien innych lokatorów do wentylacji zwłaszcza mechanicznej ZDECYDOWANIE  odradzam podpiecie okapu z nad kuchni frytkownicy pieca do pizzy czy kebaba bo syf i tluszcz w koncu zajedzie te silniki one nie są do tego przewidziane pozdrawiam

NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 54.92.148.165
Data: 2019-07-19
Czas: 18:22:48
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: OKAP GASTRONOMICZNY
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "okap gastronomiczny" w grupie "produkty dla gastronomii"
TAGI: wentylacja (8)    okap wentylacyjny (4)    okap (5)    wentylacja w lokalu (4)    wentylator (3)   
OSTATNIO DODANE TEMATY: System / Ekrany do zamawiania obiadów z samochodu    SZYBKI I BARDZO POWAŻNY KREDYT KREDYTOWY ONLINE W 48 GODZINACH   

STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.