FORUM     OGŁOSZENIA    
 
STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / PRZYCZEPA GASTRONOMICZNA ( CAMPINGOWA )
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

PRZYCZEPA GASTRONOMICZNA ( CAMPINGOWA )

Przyczepa gastronomiczna ( Campingowa )
Autor: Damian1986


Tematy: 4
Wypowiedzi: 8
Post 1 napisany 2013-01-29 o godzinie 01:31:56.
Witam mam na imię Damian i planuję otworzyć budkę gastronomiczną z fast-foodem .
Trapią mnie następujące zagadnienia .

1. Czy mogę przerobić Przyczepę Campingową na budkę gastronomiczną ? Przerobienie było by w własnym zakresie chodzi od strony prawnej czy może egzystować coś takiego . Rejestrować muszę to jakoś inaczej ? Zgłosić muszę ten fakt gdziekolwiek ?

2. W przerobionym campingu będę posiadał małą toaletę z umywalką w środku . Będzie to zgodne z sanepidem i innymi wymogami ?

3.Przygotowując według własnych receptur mięso do burgerów czy mięsa do kebaba jestem zmuszony mieć pomieszczenie nie należące do części mieszkalnej czy mogę to robić w własnej kuchni w domu ? Jeśli posiadam pomieszczenie i jest ono w domu ale jest osobne wejście z dworu czy ono nadaje się do tego typu przeznaczenia ?

Dziękuję za poświęcony czas i proszę o odpowiedzi osób które znają temat z autopsji a nie czytali o tym na internecie :)

Z poważaniem Damian
 
REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130
 
Autor: HACPASZ Hanna Półtorak


Tematy: 22
Wypowiedzi: 548
Post 2 napisany 2013-01-30 o godzinie 09:07:02.
Witam serdecznie oczywiście możesz sam zmodernizować przyczepe, ale pamiętaj o odpowiednim doborze materiałów wykończeniowych tz. blaty i szafki najlepiej ze stali nierdzewnej , blaty mogą byc również wykonane z laminatów (powinny posiadać atest PZH potwierdzający ich jakość oraz muszą byc wykonane z materiałów nie łatwo palnych dlatego ja bym wybrała stal nierdzewną, nad karzdym urządzeniem grzewczym musisz zainstalowac wyciąg. Musisz zadbać o odpowiednią instalację zaopatrującą twój pojazd w wodę zdatną do picia (konieczna możliwość podłączenia do wody bieżącej)
Sprawa toalety - zgodnie z przepisami drzwi od toalety nie powinny otwierać się do pomieszczenia,w którym produkowana jest żywność. Dlatego konieczne jest wydzielenie korytarza oddzielającego toaletę od kuchni. Najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie w przyczepie samej umywalki a kwestię wc rozwiązać w innych sposób (toy-toy wyposażony w umywalkę z wodą do mycia rąk, lub umowy ze znajdującymi się w poblilzu sklepami lub lok gastronomicznymi, na korzystanie z wc)
Jak najbardziej mozlilwe jest wykorzystanie pomieszczenia (konieczne oddzielne wejście) do przygotowywania miesa do burgerów lub kebabów ale w takiej sytuacji konieczna jest zmiana przeznaczenia części budynku z mieszkalnej na użytkową (przy budynku jednorodzinnym nie jest to skomplikowany proces). Jezelli bedziesz zainteresowany współpracą w zakresie przygotowania dokumentacji wymaganej przez sanepid i dalszych konsultacji zapraszam do współpracy poltorak@haccp-gmp.home.pl
 
NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE
 

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 100.26.176.111
Data: 2024-07-14
Czas: 18:36:11
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: PRZYCZEPA GASTRONOMICZNA ( CAMPINGOWA )
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "przyczepa gastronomiczna ( campingowa ) " w grupie "mobilna gastronomia"
TAGI: przyczepa (34)    przyczepy gastronomiczne (38)    przyczepa handlowa (11)   
OSTATNIO DODANE TEMATY: Przeróbka zwykłej przyczepy na przyczepę gastronomiczna    Opakowanie zgrzewane dla casteringów dietetycznych - bez podatku SUP - zgrzewane papierem   
 
STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.