FORUM     OGŁOSZENIA    

STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / JAKI PIEC WYBRAć?
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

JAKI PIEC WYBRAć?

Autor: Wojtas103

Tematy: 4
Wypowiedzi: 15
Post 1 napisany 2014-01-31 o godzinie 10:19:34.
Witam, już niedługo otwieram swoją pierwszą restauracje.

Lokal na 20/30 osób z raczej tradycyjnym menu.

Doszedłem do momentu w którym czas wybrać jakiś piec, ale jaki?

Z tego co się dowiadywałem są:
piece konwekcyjne
piece konwekcyjne z naparowaniem
piece konwekcyjno-parowe

Czym się od siebie różnią? Który będzie najodpowiedniejszy do tak niewielkiego lokalu? A może kupić zwykłą kuchenkę w media markt x 2? Oczywiście jak każdy szukam oszczędności i chciałbym wydać jak najmniej przy czym piece powyżej 10 tysięcy raczej odpadają...

Z góry dziękuję za podpowiedzi ;)

REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130

Autor: Łukasz panagastro.com.pl

Wypowiedzi: 4
Post 2 napisany 2014-02-01 o godzinie 09:55:32.
Witam
Zacznę od końca - musisz mieć świadomość że piekarniki AGD przeznaczone są do domu mają zatem inne parametry no i wydajności, z tego co wiem to prawie każdy producent zastrzega sobie że urządzenie nie jest przeznaczone do kuchni komercyjnej- przemysłowej w związku z powyższym używając takich piekarników tracisz gwarancję.
Jeśli wybierać piec tzw. gastronomiczny to polecam przede wszystkim piec konwekcyjno-parowy. Na rynku jest wielu producentów i jeśli jako kryterium będziesz brał cenę to kupisz piec z chin albo jakiś inny wynalazek nie trzymający parametrów. Dobry piec (w twoim przypadku pojemność pieca to max GN 1/1) to koszt około 12 tysięcy za bardzo dobry np. Rational, Convotherm itp cena wynosi ok. 20 000zł po rabatach. Radzę trochę poszperać w internecie na stronach producenta. Jeśli potrzeba więcej informacji mogę pomóc.
www.panagastro.com.pl

Autor: misiaczeklodowy
forumforum

Tematy: 2
Wypowiedzi: 73
Post 3 napisany 2014-02-01 o godzinie 21:40:01.
Łukasz panagastro.com.pl napisał(a) w dniu 2014-02-01 o godzinie 09:55:32:
Witam
Zacznę od końca - musisz mieć świadomość że piekarniki AGD przeznaczone są do domu mają zatem inne parametry no i wydajności, z tego co wiem to prawie każdy producent zastrzega sobie że urządzenie nie jest przeznaczone do kuchni komercyjnej- przemysłowej w związku z powyższym używając takich piekarników tracisz gwarancję.
Jeśli wybierać piec tzw. gastronomiczny to polecam przede wszystkim piec konwekcyjno-parowy. Na rynku jest wielu producentów i jeśli jako kryterium będziesz brał cenę to kupisz piec z chin albo jakiś inny wynalazek nie trzymający parametrów. Dobry piec (w twoim przypadku pojemność pieca to max GN 1/1) to koszt około 12 tysięcy za bardzo dobry np. Rational, Convotherm itp cena wynosi ok. 20 000zł po rabatach. Radzę trochę poszperać w internecie na stronach producenta. Jeśli potrzeba więcej informacji mogę pomóc.

Daj namiar na piec rational konwekcyjno-parowy nowy za 12 tysięcy. Kupię pięć sztuk od razu za gotówkę.

Autor: Widlak
forumforumforum

Wypowiedzi: 113
Post 4 napisany 2014-02-02 o godzinie 11:16:23.
misiaczeklodowy napisał(a) w dniu 2014-02-01 o godzinie 21:40:01:

Daj namiar na piec rational konwekcyjno-parowy nowy za 12 tysięcy. Kupię pięć sztuk od razu za gotówkę.

Czytać ze zrozumieniem. Moim zdaniem starczy ci prosty piec z naparowaniem, a konwekcyjno-parowy znacznie podwyższy komfort twojej pracy. Jeśli chcesz iść w kierunku wydajności i komfortu rozejrzyj się za piecem konwekcyjno-parowym w tzw wersji mini. Przykładowy model Convotherm OES 6.10 mini z prostym panelem sterującym ( dotykalski w twoim wypadku będzie przerostem... ), dokupic możesz mycie automat i masz dobry jakościowo piec konwekcyjno-parowy 6x1/1 GN za dobrą cenę.
Podobny gabarytowo produkt ma też HUNO i LAINOX ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, Convotherm mini daje rade w wielu sytuacjach, o pozostałe musisz spytać innych, tylko miej swój rozum. Pozdrawiam daj znać co nabyłeś i dlaczego

Autor: Adam-maszyny

Wypowiedzi: 18
Post 5 napisany 2014-02-03 o godzinie 08:33:54.
Dlaczego  od razu   organizujecie  piec Konwekcyjno-parowy ??? Wojtas  kup  sobie  dobrą  kuchnie  gazowa z  piekarnikiem i na początek  zapomnij o piecu konwekcyjno- parowym.  Wszyscy otwierają restauracje i pierwsze  co to piec a  kuchnia  gazowa domowa . Zainwestuj  w kuchnie  bo wszystko co  będziesz  robił zrobisz  na  kuchni  a nie  w piecu .  Oczywiście zaraz głos podniosą  handlowcy  co powiedzą  jak to bez pieca  ja  też jestem handlowcem  i proponuje  ci  na  początek dobrą kuchnie którą  wykorzystasz w  100% a  piec kupisz  sobie  później  jak  już  ci się  powiedzie

forumforumforum

Post 6 napisany 2014-02-03 o godzinie 10:13:47.
Prosty mały piec z naparowaniem i kuchnia bez piekarnika kosztują niewiele drożej niż dobra kuchnia, więc chyb to racjonalne. Czy człowiek ma gaz też nie wiadomo. W takim bistro isniejącym w moim mieście sprawdza się układ :
- prosty piecyk + 2-wie kuchenki nastawne indukcyjne+ frytownica nastawna, i bistro daje rade robi też małe wyjazdy.

Autor: Wojtas103

Tematy: 4
Wypowiedzi: 15
Post 7 napisany 2014-02-04 o godzinie 16:03:35.
No właśnie się trochę nasłuchałem, że bez konwekcyjnego to nie ma w ogóle mowy ale tak na mój rozum to też wydaje mi się, że np profesjonalny piekarnik pod kuchenką powinien wystarczyć na początku... tylko nie wiem co to w praktyce zmienia...

forumforumforum

Post 8 napisany 2014-02-04 o godzinie 18:35:36.
Piekarnik to nic innego jak piec konwekcyjny. Kwestia tego czy ma termoobieg. Naparowanie też ci się przyda. Piec konwekcyjno-parowy to dobry pomysł tylko czy cię na to stać. Musisz skalkulowac sam.
Pozdrawiam

forumforum

Post 9 napisany 2014-02-05 o godzinie 00:01:20.
Widlak napisał(a) w dniu 2014-02-04 o godzinie 18:35:36:
Piekarnik to nic innego jak piec konwekcyjny. Kwestia tego czy ma termoobieg. Naparowanie też ci się przyda. Piec konwekcyjno-parowy to dobry pomysł tylko czy cię na to stać. Musisz skalkulowac sam.
Pozdrawiam

Sorry, ale trzeba być kompletnym nieukiem gastronomicznym by pisać, że piekarnik to nic innego jak piec konwekcyjny.
Piekarnik ma dolną i górną grzałkę, ewentualnie wiatrak z tyłu, który to rozprowadza.
Konwekcja to grzanie wyłącznie przy pomocy ciepłego powietrza, które przechodzi dodatkowo przez filty wyłapujące tłuszcz, a wraz z nim aromaty - bo tłuszcz jest nośnikiem smaku.

Spróbuj upiec w piekarniku jednocześnie np. śmierdzącego dorsza i szarlotkę, zapachy pięknie ci się wymieszają. W konwekcji się nie wymieszają.

Post 10 napisany 2014-02-05 o godzinie 08:20:40.
misiaczeklodowy napisał(a) w dniu 2014-02-05 o godzinie 00:01:20:

Sorry, ale trzeba być kompletnym nieukiem gastronomicznym by pisać, że piekarnik to nic innego jak piec konwekcyjny.
Piekarnik ma dolną i górną grzałkę, ewentualnie wiatrak z tyłu, który to rozprowadza.
Konwekcja to grzanie wyłącznie przy pomocy ciepłego powietrza, które przechodzi dodatkowo przez filty wyłapujące tłuszcz, a wraz z nim aromaty - bo tłuszcz jest nośnikiem smaku.

Spróbuj upiec w piekarniku jednocześnie np. śmierdzącego dorsza i szarlotkę, zapachy pięknie ci się wymieszają. W konwekcji się nie wymieszają.

Jeśli  chodzi  o piekarnik  to  tam  też  masz  grzanie  przy pomocy ciepłego  powietrza tyko  że  nie  masz  tak  mocnej  turbiny kierunkowej  która  wymusza  mocny  obieg powietrza.  A  jeśli chodzi  o pieczenie  dorsza i szarlotki w tym  samym czasie to mało  chyba  jest  takich  kucharzy  którzy tak  robią  . A  jeszcze  gdzie  ty  tam  masz  filtry  które  wyłapują  tłuszcz  ( fagor  kiedyś  takie  posiadał jak dobrze pamiętam ale  i  tak  zadanie ich  było prowadzenie  kierunku powietrza ) i  nie  mów  że  ktoś  jest  "kompletnym nieukiem gastronomicznym" .
JAKI PIEC WYBRAć?
REKLAMA
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!

forumforumforum

Post 11 napisany 2014-02-05 o godzinie 08:24:19.
Czepiasz sie szczegółów . W piekarniku to ciepło wnika niby z czego, bezpośrednio z grzałki? Wychwalasz piekarnik jak byś je produkował. Może zaraz ognisko będziemy zachwalać.

forumforum

Post 12 napisany 2014-02-05 o godzinie 10:53:26.
Adam-maszyny napisał(a) w dniu 2014-02-05 o godzinie 08:20:40:

Jeśli  chodzi  o piekarnik  to  tam  też  masz  grzanie  przy pomocy ciepłego  powietrza tyko  że  nie  masz  tak  mocnej  turbiny kierunkowej  która  wymusza  mocny  obieg powietrza.  A  jeśli chodzi  o pieczenie  dorsza i szarlotki w tym  samym czasie to mało  chyba  jest  takich  kucharzy  którzy tak  robią  . A  jeszcze  gdzie  ty  tam  masz  filtry  które  wyłapują  tłuszcz  ( fagor  kiedyś  takie  posiadał jak dobrze pamiętam ale  i  tak  zadanie ich  było prowadzenie  kierunku powietrza ) i  nie  mów  że  ktoś  jest  \"kompletnym nieukiem gastronomicznym\" .

Ja cię proszę, turbiny kierunkowej? Może ty o lotnictwie piszesz? Wpisz w google pojęcie konwekcja, albo piec konwekcyjny i poszukaj zasad działania tych urządzeń. Potem wróć i pokajaj się się, że zrównując je z piekarnikami, byłeś śmieszny.

A co pieczenia dorsza i szarlotki. Powiem ci więcej. Duże kuchnie hotelowe i większe restauracje z którymi miałem styczność tak właśnie robią. Zwykle mają duże modele rationali, a w nich poprogramowane po dwie półki na osobne rzeczy. Na 1 i 2 idą ryby, na 3 i 4 ciasta, na 5 i6 mięsa - wszystko w tym samym czasie.

Pokaż mi więc piekarnik w którym na górnej półce możesz mieć temperaturę 100 stopni i naparowanie 30 procent, a na dolnej temperaturę 200 i samo pieczenie.

forumforumforum

Post 13 napisany 2014-02-05 o godzinie 11:22:36.
Misiaczek ty masz móżg wyprany przez szkolenia rationala czy jak. W piecu każdym bez względnie przy danym programie są te same warunki w całej komorze.( wentylator służy ku temu aby były, a w piekarniku to działa jak dyfuzja ) Timer półkowy ogranicza tylko czas tej samej obróbki. Jak masz wątpliwości to zadzwoń do rationala i się spytaj bo takie możliwości jak ty przedstawiasz to w star treku i to w 10-tym sezonie. A jak w Rationalu powiedzą ci że masz rację to proszę o podanie na forum z nazwiska takiego mądrego.

Autor: Bartek K.
forum

Tematy: 3
Wypowiedzi: 29
Post 14 napisany 2014-02-06 o godzinie 06:11:30.
misiaczeklodowy napisał(a) w dniu 2014-02-05 o godzinie 10:53:26:

Pokaż mi więc piekarnik w którym na górnej półce możesz mieć temperaturę 100 stopni i naparowanie 30 procent, a na dolnej temperaturę 200 i samo pieczenie.

hahahahahahahahahaha.... piec w którym na górnej półce mamy inny proces (konwekcja z nawilżaniem) a na dolnej inny (tylko konwekcję). I to przy różnicy temperatur 100C? Jakie wy bzdury musicie tym Klientom opowiadać...a ile się potem człowiek musi po was naprostować...

Autor: spec gastronomiczny
forumforumforum

Wypowiedzi: 126
Post 15 napisany 2014-02-12 o godzinie 23:28:55.
Wojtas103 napisał(a) w dniu 2014-01-31 o godzinie 10:19:34:
Witam, już niedługo otwieram swoją pierwszą restauracje.

Lokal na 20/30 osób z raczej tradycyjnym menu.

Doszedłem do momentu w którym czas wybrać jakiś piec, ale jaki?

Z tego co się dowiadywałem są:
piece konwekcyjne
piece konwekcyjno-parowe

Czym się od siebie różnią? Który będzie najodpowiedniejszy do tak niewielkiego lokalu? A może kupić zwykłą kuchenkę w media markt x 2? Oczywiście jak każdy szukam oszczędności i chciałbym wydać jak najmniej przy czym piece powyżej 10 tysięcy raczej odpadają...

Z góry dziękuję za podpowiedzi ;)

Jak już masz się na coś decydować to najlepiej na piec konwekcyjno-parowy o odpowiednim rozmiarze do wielkości Twojego lokalu, zakup tego typu urządzenia napewno nie będzie błędem. Piec konwekcyjny czy konwekcyjny z naparowaniem to takie lepsze piekarniki i po kilku miesiącach przygód mimo wszystko zacznie dalej czegoś brakować - pieca konwekcyjno-parowego.

Autor: spec gastronomiczny
forumforumforum

Wypowiedzi: 126
Post 16 napisany 2014-02-12 o godzinie 23:29:44.
misiaczeklodowy napisał(a) w dniu 2014-02-05 o godzinie 10:53:26:

Ja cię proszę, turbiny kierunkowej? Może ty o lotnictwie piszesz? Wpisz w google pojęcie konwekcja, albo piec konwekcyjny i poszukaj zasad działania tych urządzeń. Potem wróć i pokajaj się się, że zrównując je z piekarnikami, byłeś śmieszny.

A co pieczenia dorsza i szarlotki. Powiem ci więcej. Duże kuchnie hotelowe i większe restauracje z którymi miałem styczność tak właśnie robią. Zwykle mają duże modele rationali, a w nich poprogramowane po dwie półki na osobne rzeczy. Na 1 i 2 idą ryby, na 3 i 4 ciasta, na 5 i6 mięsa - wszystko w tym samym czasie.

Chyba coś przespałem bo pierwszy raz czytam takie bzdury o tych temperaturach..

Autor: Hurtownia Gastronomiczna
forumforum

Wypowiedzi: 85
Post 17 napisany 2014-02-17 o godzinie 11:30:21.
My polecamy zakup pieca konwekcyjno-parowego, taki typ pieca napewno umożliwi przygotowanie potraw w oparciu o różne metody obróbki termicznej. Przy zakupie ważne aby odpowiednio dobrać pojemność pieca do własnych potrzeb.

Piece konwekcyjno-parowe firmy UNOX to rozwiązanie wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach (24 miesiące gwarancji)

Autor: gwrp

Wypowiedzi: 2
Post 18 napisany 2014-04-15 o godzinie 18:35:55.
Adam-maszyny napisał(a) w dniu 2014-02-03 o godzinie 08:33:54:
Dlaczego  od razu   organizujecie  piec Konwekcyjno-parowy ??? Wojtas  kup  sobie  dobrą  kuchnie  gazowa z  piekarnikiem i na początek  zapomnij o piecu konwekcyjno- parowym.  Wszyscy otwierają restauracje i pierwsze  co to piec a  kuchnia  gazowa domowa . Zainwestuj  w kuchnie  bo wszystko co  będziesz  robił zrobisz  na  kuchni  a nie  w piecu .  Oczywiście zaraz głos podniosą  handlowcy  co powiedzą  jak to bez pieca  ja  też jestem handlowcem  i proponuje  ci  na  początek dobrą kuchnie którą  wykorzystasz w  100% a  piec kupisz  sobie  później  jak  już  ci się  powiedzie

Autor: gwrp

Wypowiedzi: 2
Post 19 napisany 2014-04-15 o godzinie 18:36:48.
Adam mogę prosić kontakt do Ciebie?, mam kilka pytań

Post 20 napisany 2014-04-15 o godzinie 20:05:06.
gwrp napisał(a) w dniu 2014-04-15 o godzinie 18:36:48:
Adam mogę prosić kontakt do Ciebie?, mam kilka pytań

adam-maszyny@wp.pl
JAKI PIEC WYBRAć?
REKLAMA

Autor: gastrokama

Wypowiedzi: 10
Post 21 napisany 2014-06-26 o godzinie 10:17:48.
Z doświadczenia wiem że piec konwekcyjno-parowy się przydaje. Właśnie co wymieniłam stary na nowy – stary odsprzedałam i dzięki temu mam po lepszej cenie nówkę. Wzięłam Retigo B1011b ze sklepu Szron z Łodzi – był w dobre cenie i jeszcze pakowarkę próżniowa dostałam:) gwrp – kuchnia gazowa się przydaje to fakt, ale pamiętaj że nie w każdej gastronomii...

Autor: greatporki

Wypowiedzi: 3
Post 22 napisany 2017-08-08 o godzinie 08:40:45.
Witam :)

Odgrzebuję stary temat, ponieważ właśnie założyłem podobny:
http://www.forumgastronomiczne.pl/forum/temat_1497

A wiecie czemu go założyłem - bo poprzez całą Waszą 5miesięczną kłótnię i przemądrzania się na temat temperatur, termostatów, i innych bzdur, NIKT nie odpowiedział jasno i konkretnie na pytanie zadane w temacie:
"piece konwekcyjne
piece konwekcyjno-parowe

Czym się od siebie różnią?"
Zadaję dokładnie to samo pytanie w moim temacie. Poproszę o rzetelną odpowiedź w dowolnym z miejsc. Wiem, że pytanie może być dla Was za proste, no ale cóż...ja dopiero zaczynam.

Z góry dzięki za przeczytanie pytania ze zrozumieniem i odpowiedź, będę szczerze wdzięczny

Pozdrawiam

Autor: wopaten

Wypowiedzi: 1
Post 23 napisany 2017-08-08 o godzinie 08:55:11.
To zależy od tego do czego będą służyły, nas tej stronie http://spartanwear.pl/dobrze-dzialajacy-piec-do-wypiekow/ znajdziesz wszystkie potrzebne informacje

Autor: greatporki

Wypowiedzi: 3
Post 24 napisany 2017-08-08 o godzinie 09:30:57.
Hej,

ok, dzięki za rozruszanie dyskusji. Zanim pójdę za linkiem podesłanym przez Ciebie, cytat z tamtego mojego tematu:

"A drugie pytanie - który typ pieca nadaje się do wypieku świeżego pieczywa i bułek (NIE MROŻONE, tylko świeże na zakwasie). W przypadku chlebów wypieki w prostokątnych formach. Chodzi o małą piekarnię. Jeden wypiek 12-16 bochenków. Maks 2-3 wypieki dziennie. Większość piecyków typu 4x1GN (4x600x400) ma niską odległość między półkami (70-80mm). Czy wkładając na każdą półkę po 4 formy z chlebem, każda wysokości ok 75-80mm, takie pieczywo dobrze się upiecze (o ile ledwo sie zmieści)?Szukam pieca do 5tys zł netto.
Jeśli czegoś nie wyjaśniłem poproszę o dodatkowe pytania, bo potrzebuję precyzyjnych odpowiedzi:))

Autor: jozef.kwiatkowski85@gmail.com
forum

Wypowiedzi: 37
Post 25 napisany 2018-12-17 o godzinie 13:39:33.
Wszystko zależy od tego jaką kuchnie będziesz serwować :) Szeroką ofertę pieców znajdziesz tu: https://multigastro.pl/piece
Sami mamy sprzęt od Multi Gastro i jesteśmy bardzo z niego zadowoleni, więc z czystym sumieniem mogę Ci go polecić.

NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 54.92.148.165
Data: 2019-07-19
Czas: 19:12:29
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: JAKI PIEC WYBRAć?
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "jaki piec wybrać?" w grupie "otwieram lokal gastronomiczny"
OSTATNIO DODANE TEMATY: System / Ekrany do zamawiania obiadów z samochodu    SZYBKI I BARDZO POWAŻNY KREDYT KREDYTOWY ONLINE W 48 GODZINACH   

STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.