FORUM     OGΜSZENIA    

STRONA G紟NA / FORUM GASTRONOMICZNE / CZY WARTO JUZ WROCIC DO POLSKI?
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GOR。E TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

CZY WARTO JUZ WROCIC DO POLSKI?

Autor: endriu

Tematy: 2
Wypowiedzi: 5
Post 1 napisany 2012-09-30 o godzinie 12:24:37.
Witam Wszystkich Forumowiczow
Coraz bardziej mi dokucza tesknota za krajem, rodzina, sloncem, lasem, swiezym zapachem i ptasim spiewem, tak ptasim cwierkaniem, bo tam gdzie mieszkam tylko wrony kracza kazdego ranka. Mam duze doswiadczenie w produkcji i montazu wyposazenia dla hoteli, restauracji, barow typu fast food. Osobiscie wykonuje meble ze stali nierdzewnej takie jak okapy scienne i centralne, zlewy wielokomorowe, stoly z polkami, szafki z drzwiczkami otwieranymi badz przesownymi, tzw. bain marie, heating gantry, wozki na tace, roznego rodzaju standy, ramy pod zabudowe lad tzw. countery oraz elementy wystrojow lokali gastronomicznych itp. Jestem sam w stanie wykonac mebel od projektu do gotowego, czyli rysunek CAD, potem ciecie na gilotynie, potem CNC wykrawarka, giecie na prasie CNC, pospawanie, szlifowanie i gotowe. Obecnie pracuje w takiej firmie ale jest coraz mniej pracy ze wzgledu na recesje, wiec mam jeszce wlasna dzialanosc i robie to samo. Juz czesc maszyn posiadam i mysle o skompletowaniu calego warsztatu tak abym nie musial byc uzaleznionym od innych wykonawcow. Mam na poludniu Polski swoje poieszczenie gospodarcze, ktore jest w stanie pomiescic te wszystkie maszyny i wystartowac z robota ale.....Czy warto wracac do tego zlodziejskiego kraju?, gdzie ZUS tylko czeka, zeby juz im placic a ty nawet nie zarobiles zlotowki. Skarbowka zaraz patrzy ci na rece i traktuje cie jak bandyte, zaraz kontrole nerwy za wszystkie formalnosci z otwarciem dzilalnosci trzeba zaplacic (absurd tam gdzie zyje nic to mnie kosztuje, jak nie zarabiam to nie place, sami przysylaja deklaracje tylko trzeba wpisac liczby i podac nr konta) Jak po trzech latach mialem kontrol to pan zadzwonil do mnie czy moze sie umowic ze mna w moim wolnym czasie i czy ztego powodu nie zakloci to mojej pracy, po kontroli przyslali mi list z podziekowaniami, ze kontrola prawidlowa, wszystko jest ok i bardzo dziekuja mi za wspolprace i jeszce zycza mi sukcesow w buissnesie. Jeszce jeden aspekt co z tego,ze bede mial robote, kto mi zapalci za nia? Ile trzeba czekac i prosic sie za kasa, potem nie wystarcza na podatki i na pensje. Jak na wstepie CZY WARTO??????????????????????

Autor: slomax

Tematy: 6
Wypowiedzi: 11
Post 2 napisany 2012-10-01 o godzinie 10:48:05.
Nie warto....

Ja mieszka貫m 5 lat w Irlandii, mia貫m super prac, wr鏂i貫m bo chcia貫m i nie 瘸逝j tego.
Przez ostatnie 2 lata prowadzi貫m dzia豉lno嗆 gastronomiczn i do鈍iadczy貫m wszystkiego tego o czym piszesz.
Bezsensowne op豉ty typu (za rejestracj VAT, za badanie wody z miejskich wodoci庵闚, za projekt lokalu do Sanepidu, za kontrole Sanepidu p豉...pomimo,瞠 dostaj pensj z naszych podatk闚), cz瘰te kontrole US odno郾ie wystawiania paragon闚 (w gastronomii raz klient chce od razu, raz na koniec konsumpcji), ZUS pora磬a (owszem przez 2 lata jest niski, a potem p豉 1000z), b璠ziesz musia p豉ci VAT, nawet je郵i Ci d逝積ik za faktur nie zap豉ci.
Kr鏒ko m闚i帷 nic si nie zmieni這, a jest wr璚z jeszcze gorzej. O uprzejmo軼i urz璠nik闚 ..... u nas zapomnij.

Konkurencja jest do嗆 do嗆 spora, zdecydowanie dzisiaj wiele os鏏 stawia na sprz皻 u篡wany....nierdzewka si nie zu篡wa. Ponadto rotacja i cz瘰totliwo嗆 bankructw w bran篡 gastronomicznej jest jedn z najwy窺zych we wszelkich bran瘸ch.

Nie b璠 Ci radzi czy wraca czy nie....na pewno masz kilka atut闚....w豉sny lokal, sprz皻, do鈍iadczenie.
Ja mia貫m do鈍iadczenie, ambicje i pieni康ze. Dzisiaj zosta造 mi tylko d逝gi (na szcz窷cie stosunkowo niewielkie)...i troch sprz皻u gastro z kt鏎ym si bujam, 瞠by sprzeda. Owszem pope軟i貫m kilka b喚d闚, ale nie pope軟ia ten co nikt nie robi.
Og鏊nie koniunktura w Polsce jest nie najlepsza.

Autor: Gutek
forumforumforumforumforum

Tematy: 5
Wypowiedzi: 275
Post 3 napisany 2012-10-01 o godzinie 12:51:29.
Wed逝g mnie teraz nie jest odpowiednim czasem na powr鏒 do kraju. Tutaj dopiero zaczyna si kryzys, a w bran篡 gastronomicznej absurd za absurdem :)
Potrzebujesz pomocy przy otwarciu dzia豉lno軼i gastronomicznej? Ch皻nie pomog.
WYKONUJE: konsultacje techniczne i handlowe na terenie ca貫go kraju!
Polecam sklep gastronomiczny: www.gastronomiczne.pl

Autor: Amolit

Wypowiedzi: 1
Post 4 napisany 2012-10-01 o godzinie 14:09:16.
Nie warto.

Autor: pretkiwpr

Wypowiedzi: 2
Post 5 napisany 2012-10-02 o godzinie 10:26:27.
Ja wroci貫m po kilku latach bo te mi tego brakowa這... i pluje sobie w brode. zobacz ceny okap闚 na allegro i ceny koszt闚 prod i zastan闚 si ,w polsce dobre jest to co jest tanie nikt nie szuka jako軼i...

Autor: endriu

Tematy: 2
Wypowiedzi: 5
Post 6 napisany 2012-10-04 o godzinie 09:19:04.
Dzieki za szczere odpowiedzi chyba trzeba szukac lepszego jutra na drugiej polkuli mysle powaznie o kanadzie. Zycie jest tylko jedno i wydaje mi sie, ze zbyt krotkie, trzeba stworzyc lepsze warunki dzieciom a potem wnukom do ojczyzny zawsze mozna przyjechac na urlop.

3majcie sie.

Autor: PrimGastro

Wypowiedzi: 16
Post 7 napisany 2012-10-05 o godzinie 08:47:15.
Endriu w jakim kraju teraz jeste ??? Masz tam raj nie ma co wraca , przykra sprawa , 瞠 w ojczy幡ie cz這wiek ma gorsze warunki rozwoju ni w obcym kraju!!!

Autor: Alicja23

Wypowiedzi: 2
Post 8 napisany 2012-10-08 o godzinie 13:29:33.
Ja r闚nie bym nie wracala. Pracowa豉m za granica i wiem co to t瘰knota za krajem ale mimo wszystko zyc trzeba, a ka盥y przecie chcia豚y jak najlepiej. W gastronomii mam kilkuletnie do鈍iadczenie i powiem Ci 瞠 z roku na rok jest coraz gorzej. Jak ju kto powiedzia kryzys si pog喚bia i nie zapowiada si aby mia這 byc lepiej. Znam ludzi kt鏎zy na gastronomii wychodza bardzo dobrze ale to tylko i wy豉cznie dzieki ukladom w skarbowce i sanepidzie. Innej opcji nie ma.

Autor: Gutek
forumforumforumforumforum

Tematy: 5
Wypowiedzi: 275
Post 9 napisany 2012-10-08 o godzinie 13:32:47.
Pytanie skoro nie wraca do kraju, bo 幢e to gdzie wyjecha 瞠by by這 lepiej? Ja osobi軼ie p鏦i co jeszcze nie narzekam ale nie ukrywam, 瞠 instytucje typu US, ZUS, PIP i inne potrafi odj望 wszelkie ch璚i do prowadzenia dzia豉lno軼i w tym kraju.
Potrzebujesz pomocy przy otwarciu dzia豉lno軼i gastronomicznej? Ch皻nie pomog.
WYKONUJE: konsultacje techniczne i handlowe na terenie ca貫go kraju!
Polecam sklep gastronomiczny: www.gastronomiczne.pl

Autor: Gastronomek

Wypowiedzi: 20
Post 10 napisany 2013-01-29 o godzinie 09:25:04.
Na takie pytanie "czy wr鏂i" to trzeba sobie samemu chyba odpowiedzie. Jak jest w Polsce - ka盥y wie. Ale to nasza ojczyzna w ko鎍u. Sam by貫m sporo czasu w Wielkiej Brytanii i powiem szczerze, 瞠 to ca趾iem inne 篡cie. Nawet za najni窺z 鈔edni by這 mnie sta na normalne 篡cie. Czyli, kupi sobie samoch鏚, je寮zi na wycieczki poza granice. 砰cie na odpowiednim poziomie.
I te wydaje mi si, 瞠 r騜ne urz璠y dzia豉j po to 瞠by ludziom POM笏, a nie tak jak w Polsce - wszystko utrudni...
Wszystko, czego Ci potrzeba, znajdziesz tutaj - www.horeca.pl
Autor: kamil776

Wypowiedzi: 3
Post 11 napisany 2013-01-30 o godzinie 13:27:53.
Nie warto wraca. Marne zarobki a ceny coraz bli窺ze tym co na zachodzie...:(((

Autor: spec gastronomiczny
forumforumforum

Wypowiedzi: 131
Post 12 napisany 2013-01-31 o godzinie 07:21:07.
Ja najcz皻niej to bym wyjecha tylko nie wiem gdzie. Pozostaje jeszcze kwestia co bym tam robi..

Autor: Gastronomek

Wypowiedzi: 20
Post 13 napisany 2013-02-01 o godzinie 08:36:24.
Ja najcz皻niej to bym wyjecha tylko nie wiem gdzie. Pozostaje jeszcze kwestia co bym tam robi..

Najlepiej tam, gdzie m鏬豚y si dogada : >
A praca pewnie tylko fizyczna niestety. Fajny zarobek na chwil, ale co p騧niej..?
Wszystko, czego Ci potrzeba, znajdziesz tutaj - www.horeca.pl

NOWE OGΜSZENIA GASTRONOMICZNE
Nalewak do piwa - okazja ! Nalewak do piwa - okazja !
dodane: 2014-07-22
Recepcjonistka Recepcjonistka
Pokoj闚ka Pokoj闚ka

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 54.204.77.26
Data: 2014-07-23
Czas: 01:50:37
DODAJ ODPOWIED DO TEMATU: CZY WARTO JUZ WROCIC DO POLSKI?
Aby doda odpowied do tematu nale篡 si zalogowa.

Je郵i nie masz konta, skorzystaj z bezp豉tnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "czy warto juz wrocic do polski?" w grupie "dostawcy dla gastronomii"
OSTATNIO DODANE TEMATY: SZUKAM SPEC紟 - PROJEKT ITD>    Odbi鏎 odpad闚 Gastronomicznych - Odpad kuchenny, pokonsumpcyjny   

STRONA G紟NA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2014.