FORUM     OGŁOSZENIA    

STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / NALEśNIKARNIA
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

NALEśNIKARNIA

Autor: leonset

Wypowiedzi: 4
Post 1 napisany 2012-01-11 o godzinie 12:08:44.
Witam.
Od kilku lat przebywam za granicą, lecz mam plany dotyczące powrotu do kraju i rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej. Chciałbym otworzyć naleśnikarnię i mam w związku z tym kilka pytań.
1. Czy bardziej opłacalne będzie kupienie potrzebnego sprzętu czy może wzięcie go w leasing oraz jakie warunki muszę spełnić aby otrzymać sprzęt w leasing?
2. Ile kosztuje zlecenie wykonania projektu technologicznego restauracji?
3. Jaka jest cena pomocy w opracowaniu biznes planu, ponieważ chciałbym wystąpić o dotację?
4. Jaką naleśnikarkę wybrać - gazową czy elektryczną i dlaczego?
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Autor: Gutek
forumforumforumforumforum

Tematy: 5
Wypowiedzi: 275
Post 2 napisany 2012-01-11 o godzinie 14:55:24.
ad 1) korzystając z finansowania należy pamiętać o dodatkowych kosztach leasingu (5-20% w zależności od firmy leasingowej) i niezbędnym ubezpieczeniu sprzętu na cały okres leasingu
2) projekt technologiczny to koszt uzależniony od ilości urządzeń, pomieszczeń itp. Kupując urządzenia w naszej firmie projekt technologiczny jest bezpłatny (przy zamówieniu projektu należy za niego zapłacić ale przy zakupie urządzeń kwota jest odejmowana).
3) kwestia pomocy do uzgodnienia
4) ja polecam naleśnikarki elektryczne i to pojedyncze.
Potrzebujesz pomocy przy otwarciu działalności gastronomicznej? Chętnie pomogę.
WYKONUJE: konsultacje techniczne i handlowe na terenie całego kraju!
Polecam sklep gastronomiczny: www.gastronomiczne.pl

Autor: Widlak
forumforumforum

Wypowiedzi: 110
Post 3 napisany 2012-01-12 o godzinie 11:14:50.
Witam
Leasing w twoim przypadku odpada ze względu na okres trwania działalności. W skrócie musisz mieć działającą stabilną sytuację finansową aby rata leasingu wpuszczana w koszty nie zakłóciła Twoich finansów. W taki wypadku jak najwięcej podciągnij pod dotację, a z resztą albo się wstrzymaj albo kup za gotówkę (kwestia ile będzie kosztować reszta). Możesz negocjować z firmą dostarczającą sprzęt odroczone terminy zabezpieczone wekslami i prawem własności do sprzętu.
Co do projektu to nic nie jest bezpłatne i tu decyzja należy do Ciebie. Też pracuje w jednej z największych firm wyposażających gastronomie w Polsce ale lubię jak ludzie są świadomi za co płacą. Projekt ukryty w kosztach zakupu to wygodne z twojego punktu widzenia, a z mojego "jesteś na widelcu" i zapłacisz za projekt jak i za sprzęt tylko kwestia faktury. Wygodnie jest skontaktować się z niezależnym projektantem uzgodnić z nim asortyment i zapłacić, a potem bierzesz gdzie chcesz ewentualnie nanosząc małe poprawki na projekt. Możesz też próbować bez podbitego projektu ale to trochę ryzykowne.
Co do biznes planu to jest wiele, żeby nie powiedzieć jak mrówków firm doradczych i to jest sprawa bardzo indywidualna i nikt w tej chwili Ci nie poda kwoty.
No i ostatnie. Wybór sprzętu zostaw na później pamiętając że urządzenia gazowe są większe i droższe w zakupie, ale potem tańsze w eksploatacji.
Pozdrawiam

Post 4 napisany 2012-01-12 o godzinie 15:40:51.
@widlak ma rację, ale odnalezienie odpowiedniej firmy konsultingowej / projektowej w tym kraju to sztuka, widziałem wiele projektów i koncepcji lokali gastronomicznych wykonywanych np. przez biura projektowe i przyznam, że daleko im do prawidłowej ergonomii pracy lub dobru odpowiedniego sprzętu..

Ja na miejscu @leonset zaczynałbym od konsultacji z odpowiednią firmą, która ma doświadczenie w kompleksowym wyposażeniu gastronomii, bo same urządzenia to nie wszystko, Widlak pewnie potwierdzi, że przyłącza instalacyjne to jest kolejna historia..

Autor: Widlak
forumforumforum

Wypowiedzi: 110
Post 5 napisany 2012-01-12 o godzinie 20:12:45.
Wszystko to prawda najważniejsza jest współpraca wszystkich stron na każdym etapie bo często bywa tak że projektant zrobi projekt zgodny z sanepidem itd ale wstawi sprzęty wręcz debilne np duże kotły warzelne w hotelu. Potem przy etapie wyposażenia projekt się zmieni w uzgodnieniu z inwestorem, a potem przyjdzie kucharz czy szef kuchni i powie że nie wie jak tu pracować bo on by zrobił tak i tak albo w starej robocie to było ......

Post 6 napisany 2012-01-12 o godzinie 21:23:01.
Samo życie..

Widlak a z jakiej firmy jesteś?

Post 7 napisany 2012-01-14 o godzinie 12:05:07.
Dzięki wielkie za odzew. W następnym tygodniu skontaktuję się z sanepidem w sprawie oceny lokalu pod kątem restauracji a także z projektantem.
Jeszcze raz ponawiam pytanie apropo naleśnikarek, gdyż mnie to bardzo nurtuje a nie mam się do kogo zwrócić. Który model byście mi doradzili:

Naleśnikarka elektryczna,Model: 777240,Producent: ROLLER GRILL,Średnica płyty: 400 mm;
Naleśnikarka gazowa, Model: 777235-400, Producent: ROLLER GRILL, Średnica płyty: 400 mm
Chodzi mi o to, która lepiej sprawdza się praktyce w naleśnikarni.
Dzięki za odpowiedź
pozdrawiam

Post 8 napisany 2012-01-14 o godzinie 12:06:28.
Jeśli myślicie że inne naleśnikarki będą lepsze, bardzo proszę o opinie

Post 9 napisany 2012-01-14 o godzinie 12:40:08.
Roller grill to sprawdzone urządzenia, od wielu lat na polskim rynku. Ja zdecydowanie polecam naleśnikarkę elektryczną, ważne aby była pojwdyncza, ma to znaczenie w przypadku awarii.. Elektryczna nawet jak się zepsuje to są niskie koszty naprawy..

Post 10 napisany 2012-01-14 o godzinie 12:57:24.
a czy duże ma znaczenie model w praktyce, ponieważ różnią się nieznacznie ceną, czy raczej różnice są nieznaczne?
NALEśNIKARNIA
Autor: kołoziejska123

Wypowiedzi: 3
Post 11 napisany 2012-01-17 o godzinie 13:41:32.
Witam ja również mam pytanie o naleśnik arkę , gofrownicę jakiego wybrać producenta proszę o pomoc.

Post 12 napisany 2012-01-17 o godzinie 13:48:27.
Ja polecam firmę ROLLER GRILL, sprawdzona marka na Polskim rynku. Dużo produktów tego tego producenta sprzedajemy, zdarzają się awarie ale są one szybko przez nasz serwis usuwane.

Oferta produktów firmy Roller Grill:
http://www.gastronomiczne.pl/producent/roller_grill/

więcej produktów pod nr tel 62 594 11 66

Autor: JACOLL

Tematy: 2
Wypowiedzi: 11
Post 13 napisany 2013-01-04 o godzinie 01:36:31.
witam mam pytanie odnosnie nalesnikarek wybrac emailowana czy zeliwna ??? chetnie kupie podwujna za rozadne pieniadze
poszkuje pomocy odnosnie nallesnikow na slodko i ostro

Autor: MULTIGER Gerard Śpiewak

Wypowiedzi: 15
Post 14 napisany 2013-01-04 o godzinie 23:47:08.
Witam, jestem w stanie doradzić tak od strony finansowej jak i projektu technologicznego
Polecam gerard@multiger.pl
Pozdrawiam
GASTRONOMIA NA 101 %, DORADZIMY, ZAPROJEKTUJEMY, WYPOSAŻYMY, ZAMONTUJEMY, NAUCZYMY JAK ZMAKSYMALIZOWAĆ PRACĘ URZĄDZEŃ I LUDZI, SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY POMOŻEMY ZDOBYĆ FINANSOWANIE (LEASING)
DOSTARCZAMY RÓWNIEŻ GALANTERIĘ STOŁOWĄ, DORADZAMY W MENU.
CO TYLKO DROGI KLIENT POTRZEBUJE
ZAPR

NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 23.23.12.202
Data: 2014-12-21
Czas: 21:03:31
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: NALEśNIKARNIA
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "naleśnikarnia" w grupie "otwieram lokal gastronomiczny"
TAGI: naleśniki (4)    naleśnikarnia (4)    naleśnikarka (3)   
OSTATNIO DODANE TEMATY: Koszt projektu technologicznego    [sprzedam] Auto Sklep - z odbiorem Sanepidu..   

STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2014.