FORUM     OGŁOSZENIA    

STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / POSTóJ NA PARKINGU ORAZ OPłATA TARGOWA
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

POSTóJ NA PARKINGU ORAZ OPłATA TARGOWA

Autor: Szlakowskaz

Wypowiedzi: 1
Post 1 napisany 2019-06-03 o godzinie 01:13:29.
Witam,
interesuje mnie dwie kwestie, na które nie mogę otrzymać jednoznacznej odpowiedzi

1) sprawa legalności działalności food trucka na tradycyjnym parkingu. Czy mając pozwolenie właściciela parkingu jestem zobowiązany do przestrzegania jakiś dodatkowych przepisów prawa? oraz spełniania wymogów/opłat? np. dzierżawiony parking od gminy przez znajomego, uzgodnienie z nim np. stawki za dzień postoju i działanie na terenie tegoż parkingu. Czy nie ma przeciwskazań ku temu?

2) kwestia opłaty targowej - dalej nie wiem, czy jestem usługodawcą czy sprzedawcą? i czy opłata targowa mnie dotyczy jak serwuje dania w food trucku? (powiedzmy o naleśnikach - przygotowanie i sprzedaż).

Będę wdzieczny za pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na powyższe pytania

REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130

Autor: HACPASZ Hanna Półtorak
forumforumforumforumforum

Tematy: 8
Wypowiedzi: 461
Post 2 napisany 2019-06-07 o godzinie 06:46:49.
Postój Jezeli masz zgodę  administratora parkingu na postój na nim (zgoda powinna być wyrażona w postaci umowy pomiędzy wami) to nie jestes zobowiązany do jakiśc dodatkowych opłat.
Opłata targowa -  Jezeli organizator targu wymaga opłat za stanie na danym terenie zgodnie z wskazanym przez niego taryfikatorem to jak najbardziej musisz  taką opłatę uiścić jako sprzedawca (sprzedajesz wytworzone przez  siebie produkty). 
Wymagania prawne - Podstawą do funkcjonowania twojej działalności to odbiór przez Państwową Inspekcję Sanitarną twojego food tracka. Odbiór po uzgododnieniu terminu odbywa się w stacji sanitarnej na terenie, której prowadzisz działalność. Podstawą do ustalenia terminu spotkania z inspekcją jest złożenie wypełnionego wniosku o  wpis i zatwierdzenie  przez Sanepid. Warunkiem uzyskania zgody na prowadzenie działalności jest przedstawienie opracowanej dokumentacji HACCP lub Dobrej Praktyki Produkcyjnej,  deklaracji o świadomości,że jako pracownik gastronomii korzystasz wyłącznie z toalet przeznaczonych dla pracowników sektora spożywczego (umowa ze sklepem spożywczym, lokalem gastronomicznym, dzierżawa toalety). POzdrawiam Hanna Półtorak HACPASZ
- dokumentacja HACCP dla gastronomii mobilnej i lokali gastronomicznych
- projekty technologiczne pojazdów gstronomicznych i lokali
- wypposażenie w sprzęt i meble
- szkolenia BHP

NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 3.226.251.81
Data: 2019-08-18
Czas: 09:30:00
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: POSTóJ NA PARKINGU ORAZ OPłATA TARGOWA
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "postój na parkingu oraz opłata targowa" w grupie "mobilna gastronomia"
OSTATNIO DODANE TEMATY: Piec do blanszowania orzechów    Środki do czyszczenia tac   

STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.