FORUM     OGŁOSZENIA    

STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / JAK ZARZąDZAć UTARGIEM I USPRAWNIć SPRZEDAż
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

JAK ZARZąDZAć UTARGIEM I USPRAWNIć SPRZEDAż

Autor: Kebabianka

Wypowiedzi: 1
Post 1 napisany 2018-10-05 o godzinie 12:46:48.
Witam serdecznie wszystkich. W kwietniu tego roku otworzyłam w małym miasteczku punk gastronomiczny , typowy fast food. Kebab, zapiekanki, hamburger... Nie wiem jak zarzadzac utargami bo zawsze brakuje mi na towar a to na opłaty. Mój dzienny obrót jest zależny od  pogody i czy to jest po 10 czy przed 500 + wtedy nie daje sobie sama rady tylu  klientów 😍 Ogólnie bardzo dbam o świeżość sama przygotowuje sosy surowki. Klienci to podkreślają . Często słyszę że są z polecenia , albo podobno tu najlepszy Kebab.😍 Ale utargu nie są niestety duże wąchają się między 300-700. Nie wiem jak to rozdzielać by na wszystko wystarczało. Zwykle jest tak że to co odłożę dla siebie to prędzej czy później muszę wlozyc i tak w Kebab. Pracuję każdego dnia od 11-20 jestem strasznie wykończona mimo iż uwielbiam swoja pracę padam . Dzieci zaniedbane co mnie najbardziej boli. MyslalaM że zatrudnienie pracownika i będziemy na zmiany pracować, niestety nie stac mnie na niego. Powiedzcie jak wy zaczynaliscie jak u Was to wyglądało może jakieś książki za każdą radę będę bardzo wdzięczna. Nie piszcie zamknij, bo to nie o to chodzi żeby się poddać . To było moim marzeniem spełniłam je teraz szukam rad jak je usprawnic, a jak wiadomo trzeba uczyć się od mistrzów. Pozdrawiam. Z góry dziękuję za pomoc.

REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130

Autor: zembaty

Wypowiedzi: 9
Post 2 napisany 2018-11-05 o godzinie 15:35:07.
Trudne i zarazem dziwne Twoje pytanie. Podanie średniej dziennej w tak dużych widełkach nic nie pomoże. Zaczynam w gastronomii od niedawna, ale firmy prowadzę od 25 lat więc coś Ci podpowiem. Przygotuj zwykłą kartkę papieru i długopis, żadnych tam exceli czy tym bardziej specjalnych aplikacji, nasi dziadkowie używali papieru i ołówka i biznesy otwierali, że ho ho.
Do obliczeń weź całkowity PRZYCHÓD z maja, lipca i października (to całkiem różne miesiące w gastro z inną specyfiką). Te dane będziesz miała po jednej stronie, wyciągnij z nich średnią MIESIĘCZNĄ.
Po drugiej stronie zsumuj następujące dane z tych samych miesięcy: koszt towaru, z którego wytwarzasz produkt ostateczny, czynsz za lokal, opłatę za energię elektryczną (+ ew. gaz), wodę, śmiecie, ZUS i USkarb (to jest płynne w zależności jak robisz księgowość ;)). Teraz dla poszczególnych pozycji wyciągnij średnią MIESIĘCZNĄ.
Kolejny krok: od średniej MIESIĘCZNEGO przychodu odejmij średnie miesięczne koszty łącznie. Otrzymasz średni miesięczny DOCHÓD, I tym dysponujesz średnio co miesiąc. Teraz zastanów się ile możesz sobie przyznać "pensji", tak żeby zostało jeszcze na średnioliczony towar, czynsz i in. z kategorii koszty.
Zawsze najpierw płać towar do produkcji potem czynsz, en. elektr., wodę, a dopiero potem ZUS i USy a na końcu swoją "pensję". Tak to wygląda.
Średnia, którą podałaś wygląda naprawdę nieźle (300-700zł dziennie) to miesięcznie 9.000-21.000zł Poradzisz sobie. Dziećmi się nie przejmuj, nic im nie będzie a przynajmniej w biedzie nie wyrosną.
S

NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 3.80.85.76
Data: 2018-12-13
Czas: 04:47:27
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: JAK ZARZąDZAć UTARGIEM I USPRAWNIć SPRZEDAż
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "jak zarządzać utargiem i usprawnić sprzedaż" w grupie "forum ogÓlne"
OSTATNIO DODANE TEMATY: Młynek do mielenia z aaatech opinie    Jaką restauracje polecacie w Łodzi ?   

STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.