FORUM     OGŁOSZENIA    
 
STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / PIECE KONWEKCYJNO-PAROWE, KONWEKCYJNE Z NAPAROWANIEM, A CUKIERNICZE I KTóRY NAJLEPSZY DO MAłEJ PIEKARNI
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

PIECE KONWEKCYJNO-PAROWE, KONWEKCYJNE Z NAPAROWANIEM, A CUKIERNICZE I KTóRY NAJLEPSZY DO MAłEJ PIEKARNI

Autor: greatporki


Wypowiedzi: 3
Post 1 napisany 2017-08-07 o godzinie 08:32:38.
Witam,

wydaje mi się, że ten wątek nie był jeszcze poruszany. Jestem nowy w temacie, ale potrzebuję dokładnego rozeznania przed wyborem pieca na potrzeby małej piekarni. Jak w temacie - jaka jest zasadnicza różnica między piecami:
- konwekcyjno-parowym
- konwekcyjnym z naparowaniem
- cukierniczo-piekarnicze

Wchodząc na strony różnych producentów (Venix, Hendi, inni) znajduję w dziale, np. piece piekarnicze de facto piece konwekcyjne lub konwekcyjno-parowe. Różnice są znikome, np. w maksymalnych temperaturach, mocy pieca, itd. Czy mogę prosić o krótką charakteryzację każdego z powyższych rodzajów pieca? Czym różni się piec konwekcyjno-parowy od tego z naparowaniem? Czy chodzi o stałe przyłącze wody czy o funkcje gotowania na parze, podczas gdy naparowanie to tylko nawilżenie pieczywa?

A drugie pytanie - który typ pieca nadaje się do wypieku świeżego pieczywa i bułek (NIE MROŻONE, tylko świeże na zakwasie). W przypadku chlebów wypieki w prostokątnych formach. Chodzi o małą piekarnię. Jeden wypiek 12-16 bochenków. Maks 2-3 wypieki dziennie. Większość piecyków typu 4x1GN (4x600x400) ma niską odległość między półkami (70-80mm). Czy wkładając na każdą półkę po 4 formy z chlebem, każda wysokości ok 75-80mm, takie pieczywo dobrze się upiecze (o ile ledwo sie zmieści)?Szukam pieca do 5tys zł netto.
Jeśli czegoś nie wyjaśniłem poproszę o dodatkowe pytania, bo potrzebuję precyzyjnych odpowiedzi:)

Pozdrawiam

Mateusz
 
REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130
 
Piece konwekcyjno-parowe, konwekcyjne z naparowaniem, a cukiernicze i który najlepszy do małej piekarni
Autor: Multi Gastro


Wypowiedzi: 17
Post 2 napisany 2017-09-23 o godzinie 11:10:14.
Temat jest bardzo złożony, ponieważ do wyrobów cukierniczych lub piekarniczych można używać pieców konwekcyjno parowych - różnica polega tylko na rozmiarze blach, ale też można używać pieców modułowych piekarniczych.

Gdy chcemy robić proste ciasta - chleby możemy to zrobić w piecach konwekcyjnych czyli tych gdzie w środku w komorze jest wentylator - natomiast wielkim minusem tych pieców jest to, że tego wentylatora który jeżeli jest rewersyjny i równomiernie rozprowadza temperaturę wewnątrz komory NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ. Więc jeżeli chcemy przygotować bezy, ciemnie ciasto biszkoptowe, czy np jakieś inne rodzaje chlebów to najlepiej do tego nadają się piece modułowe piekarnicze, które ogrzewaną produkt statycznie i nie ma tam żadnych wentylatorów, a grzanie jest równomiernie dzięki specjalnych grzałką umieszczonym na górze i dole komory, ale również ze względu na płyty szamotowe na górze i na dole które gwarantują równomierne rozchodzenie się temperatury. Natomiast z mojego doświadczenia do takiej ilości chlebów spokojnie wystarczy piec taki jak poniżej, a jak się blachy nie mieszczą to zawsze można włożyć tylko 2 i zrobić ten wsad na 2 razy. 

https://multigastro.pl/pl/p/Piec-piekarniczy-cukierniczy-4-blachy-600x400-nawilzanie-99-programow/11939
Multi Gastro Wyposażenie Gastronomii i Sklepów

Działamy na terenie całej Polski
tel.: 791-791-061
tel. st.: 12-307-79-79
mail: info@multigastro.pl
www: http://multigastro.pl
 
Autor: Lena


Wypowiedzi: 1
Post 3 napisany 2018-07-16 o godzinie 18:54:49.
Witam,
Ja szukam informacji, czy w piecu do pizzy GFF można piec cista i czy nada się ona do cukierni?? Myślałam o tym, by część szamotów wymienić na blachy - czy to skróci czas nagrzewania się pieca i czy to w ogóle ma sens co wymyśliłam, czy to zły pomysł?
 
NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE
 

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 54.80.87.166
Data: 2018-10-16
Czas: 10:37:55
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: PIECE KONWEKCYJNO-PAROWE, KONWEKCYJNE Z NAPAROWANIEM, A CUKIERNICZE I KTóRY NAJLEPSZY DO MAłEJ PIEKARNI
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "piece konwekcyjno-parowe, konwekcyjne z naparowaniem, a cukiernicze i który najlepszy do małej piekarni" w grupie "produkty dla gastronomii"
OSTATNIO DODANE TEMATY: ilosc dzieci w żlobku    Sprzęt gastronomiczny   
 
STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.