FORUM     OGŁOSZENIA    

STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / PORADY DLA śWIEżAKA
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

PORADY DLA śWIEżAKA

Autor: nowy_restaurator

Wypowiedzi: 9
Post 1 napisany 2017-03-01 o godzinie 21:57:51.
Witam Kolegów i Koleżanki po fachu!

Jestem nowy w branży więc na początek się przedstawię - mam na imię Andrzej i pochodzę z okolic Bełchatowa.

Planuję w tymże mieście otworzyć lokal gastronomiczny, docelowo nastawiony na włoskie placki potocznie zwane pizzą ;)Mam już na celowniku obsługę, kucharzy, wstępnie też dostawcę produktów. Zastanawia mnie natomiast jedno - co powinno znaleźć się w lokalu, aby się wyróżnić się nieco od innych? Darmowe WiFi? Dostęp do codziennej darmowej prasy? Jakieś akcje lojalnościowe? Chodzi mi o coś, co zachęci klientów do przychodzenia akurat do mnie, a w szczególności to, co trafia do wszystkich grup wiekowych. Czy macie pomysł co to może być? Coś podpowiecie? Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam,
Andrzej

REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130

Autor: Miszczpatelni

Wypowiedzi: 6
Post 2 napisany 2017-03-02 o godzinie 21:12:29.
Hej,

to nie będzie zaskoczenie, ale najlepszym wyróżnikiem Twojego lokalu musi być SMAK. W końcu po to się idzie do pizzerii. :):) No ale o tym każdy wie.
Może pobaw się w media społecznościowe, zorganizuj jakąś ciekawą promocję na fb, co o tym sądzisz? To może sprawi, że jakaś stała grupa klienktów będzie częściej Twój lokal odwiedzać.
A co do wszystkich trafi? hmmm tu nie wiem, może coś bardzo praktycznego, choćby właśnie możliwość skorzystania z neta za free

Post 3 napisany 2017-03-02 o godzinie 21:29:16.
Smak - co do tego nigdy nie miałem wątpliwości :)W tym temacie wszystko jest dograne na ostatni guzik, nie po to człowiek zatrudnia włocha, żeby potem narzekać na niedobrą pizzę ;)

Co do promocji na fb - powiem szczerze, że niby pomysł banalny, a do głowy mi nie wpadł. Dzięki wielkie! Może rzeczywiście od tego zacznę. Jakaś akcja w stylu kto da lajka albo poleci stronę knajpy ma np -20% na placka. Brzmi fajnie. Czy za duża rozrzutność? :P

Praktyczne rzeczy, hmm. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach wstyd nie mieć w knajpie darmowego wifi. Pytanie, co można w miarę niskim kosztem zaoferować jeszcze poza tym?

Aaaaa, zapomniałbym - dzięki za odpowiedź!

Post 4 napisany 2017-03-09 o godzinie 22:39:56.
Ja bym uderzał w coś innowacyjnego, co podpatrzyłem na wakacjach u rodziny w usa. Tyle tylko, że to było w sieciówkach kawowych - nazwy już nie pamiętam, ale taka kawiarnia z zielonym czymś w logo. Chodziło o to, że jak zamówiłeś kawę to mogłeś podładować telefon. Ale rozchodziło się o to, ze beż żadnego kabla, tylko jakoś  bezprzewodowo przez stół. Ja przez to praktycznie codziennie odwiedzałem tę kawiatnię, bo wiadomo jak to na wycieczce - nie rozstawałem się z aparatem w telefonie, a niestety, bateria bardzo szybko schodziła. Chyba po godzinnej wizycie miałem zawsze full baterię - to może oznaczać dla Ciebie godzinne wizyty gości. Dobre, no nie? :))))))

Post 5 napisany 2017-03-11 o godzinie 11:54:25.
USA to trochę inny level rozwoju technologii i społeczeństwa mam wrażenie. Choć brzmi ciekawie to, co napisałeś. Pierwsze pytanie, które mi się nasuwa - czy jest coś takiego dostępne u nas w Polsce? Ktoś coś o tym słyszał?

Post 6 napisany 2017-03-13 o godzinie 00:11:51.
Już mnie oświeciło. To było w Starbucksie. Nie mam pojęcia jak to mogło się nazywać a tym bardziej czy to jest dostępne. Obczaj w google takie hasło: wireless charging at starbucks, może akurat coś właściwego znajdziesz

Porady dla świeżaka
Autor: VANAVAN
forum

Tematy: 3
Wypowiedzi: 49
Post 7 napisany 2017-03-15 o godzinie 10:33:44.
Taka nowinka technologiczna, o jakiej piszecie, wymaga inwestycji w sprzęt...
Bełchatów nie jest centrum turystycznym i nawet jeśliby zapewnić możliwość podładowania urządzeń prywatnych, to wątpię, żeby to był realny wabik, może co najwyżej fajny gadżet i dodatek do PR-u.
Ja bym pomyślał w inną stronę... Na przykład stworzył imprezę na hasło "piątkowa impreza" i zestawił produkty tak, żeby opłacało się kilu osobom zrzucić i zamówić bufet u Ciebie zamiast organizować go samemu.
Wtedy nie musisz mieć nawet wszystkiego na stanie. Możesz w takiej ofercie mieć pizzę, napoje, chipsy etc. Czego nie będzie na stanie, kupisz na mieście i dodasz do dostawy.
Inny pomysł - skoro masz Włocha i idziesz we włoski styl, to zadbaj o to, żeby grała tam włoska muzyka! Mało kto się na niej zna i nie chodzi o to, żeby zarżnąć klientelę tym, co wszyscy słyszeli na MTV. Niech ten Włoch kupi, ściągnie MP#, cokolwiek, po prostu przygotuje listy piosenek do zagrania.
Dalej - warto wyjść do określonych grup klientów. Masz w pobliżu szkołę? Gimnazjum, czy liceum itp.? No to w godzinach dziennych zejdź nieco z ceny i celuj w młodą klientelę. Może zaproponuj alternatywę na drugie śniadanie? Małe pizze pakowane na wynos. Proste, świeże, smaczne, niedrogie.
Vanavan Sp. z o. o.
Męczenników Oświęcimskich 113, 43-229 Ćwiklice
32 307 30 31 office@vanavan.com
www.vanavan.com

Projektujemy specjalistyczne zabudowy funkcjonalne na przyczepach i samochodach.
Nasza specjalność to zabudowy sprzedażowe, sklepowe i gastronomiczne, a zwłaszcza food trucki.

Post 8 napisany 2017-03-15 o godzinie 10:48:27.
@Miszczpatelni - http://www.digitaltrends.com/mobile/starbucks-pma-wireless-charging-launched/ to masz na myśli?

Post 9 napisany 2017-03-15 o godzinie 10:58:18.
@VANAVAN:

"Taka nowinka technologiczna, o jakiej piszecie, wymaga inwestycji w sprzęt...
Bełchatów nie jest centrum turystycznym i nawet jeśliby zapewnić możliwość podładowania urządzeń prywatnych, to wątpię, żeby to był realny wabik, może co najwyżej fajny gadżet i dodatek do PR-u."

- zacznę może trochę z jajem, fakt Bełchatowa do Wrocka, Wawy, czy innych dużych miast nie porównasz, tak samo jak i nie jest to Zakopiec, czy Hel, natomiast tak czy inaczej przypominam, że to miasto powiatowe, więc powinno też reprezentować jakiś poziom :P

"Ja bym pomyślał w inną stronę... Na przykład stworzył imprezę na hasło "piątkowa impreza" i zestawił produkty tak, żeby opłacało się kilu osobom zrzucić i zamówić bufet u Ciebie zamiast organizować go samemu.
Wtedy nie musisz mieć nawet wszystkiego na stanie. Możesz w takiej ofercie mieć pizzę, napoje, chipsy etc. Czego nie będzie na stanie, kupisz na mieście i dodasz do dostawy."

- zgadzam się z Tobą, bardzo fajna idea i mówiąc szczerze dość nietypowa, ponieważ jak do tej pory z taką ofertą się nie spotkałem.

"Inny pomysł - skoro masz Włocha i idziesz we włoski styl, to zadbaj o to, żeby grała tam włoska muzyka! Mało kto się na niej zna i nie chodzi o to, żeby zarżnąć klientelę tym, co wszyscy słyszeli na MTV. Niech ten Włoch kupi, ściągnie MP3, cokolwiek, po prostu przygotuje listy piosenek do zagrania."

- powiem tak, kilka lat życia spędziłem we Włoszech. Kocham ten kraj, jest piękny i w ogóle, super jedzenie, życzliwi i uprzejmi ludzie, bardzo ekspansywni i ciepli, natomiast jedyne czego z tamtych regionów nie znoszę to właśnie muzyka :) Fakt, są gusta i guściki, o tym się nie rozmawia. Pomysł warty rozważenia, natomiast nie wiem, ile będę w stanie taką muzykę znosić we własnym lokalu :)

"Dalej - warto wyjść do określonych grup klientów. Masz w pobliżu szkołę? Gimnazjum, czy liceum itp.? No to w godzinach dziennych zejdź nieco z ceny i celuj w młodą klientelę. Może zaproponuj alternatywę na drugie śniadanie? Małe pizze pakowane na wynos. Proste, świeże, smaczne, niedrogie."

- owszem, mam w pobliżu gimnazjum, które zapewne niedługo w wyniku osławionej reformy stanie się podstawówką. Przez to jedną z docelowych grup klientów będą właśnie osoby młode. Dlatego też poza zniżkami, akcjami lojalnościowymi, chciałem zainwestować w pewne nowinki technologiczne i udogodnienia. Żeby sobie młodzi ludzie mogli w czasie przerwy przejrzeć ukochanego facebooka korzystając z darmowego wifi, zrelaksować się oglądając tv, czy podładować telefon na szybko (bo z tego co zauważyłem dużym problemem szczególnie u młodych ludzi jest wiecznie rozładowany/rozładowujący się telefon). Liczę się też z tym, że to wymaga pewnych nakładów finansowych.

Dziękuję bardzo za odpowiedź i fajne pomysły :)

Autor: PatrycjaK

Wypowiedzi: 3
Post 10 napisany 2017-03-20 o godzinie 10:37:29.
VANAVAN dobrze Ci doradza, warto zainwestować w konkretną grupę wiekową, jeżeli masz ku temu sprzyjające warunki, a istnieje szansa, że to przyniesie to dochód. Z tego co wyczytałam z Twojej bardzo długiej wypowiedzi, masz sprzyjające okoliczności, aby skupić się na ofertach dla młodzieży w określonym przedziale czasowym. Szczególnie, że dzieciaki kochają pizzę i pizzopodobne twory. Lecz mimo tego nie zapominaj również o dorosłych :)

Co do udogodnień to polecałabym Ci przede wszystkim zastosowanie zachęcających akcji lojalnościowych, najlepiej w formie elektronicznej, czy to poprzez subskrypcję jakiegoś newslettera, jak założysz sobie stronę, czy to poprzez fanpage na Facebooku, czy też poprzez aplikację mobilną. Osobiście polecałabym skorzystanie z tej ostatniej opcji. Istnieją aplikacje mobilne, które pozwalają na zaoferowanie poprzez nie akcji lojalnościowych we własnej restauracji - rozejrzyj się za tym.

Drugą z ważnych spraw jest rzeczywiście to, co już poruszyłeś/poruszyliście. Moim zdaniem niezbędne jest co najmniej Wi-Fi, TV, gniazdka do ładowania koma/laptopa/tableta, czy też inne rozwiązanie pozwalające na podładowanie urządzenia.
PORADY DLA śWIEżAKA
REKLAMA
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!

Post 11 napisany 2017-03-22 o godzinie 10:51:18.
@PatrycjaK: bardzo dziękuję za podpowiedzi. Oczywiście nie zapomnę także o osobach dorosłych, od samego początku stawiałem raczej na starszą klientelę. Ale dla dzieciaków też będę coś miał, z racji bliskości szkoły.

Co do akcji lojalnościowych - znasz jakąś aplikację mobilną, dzięki której będę mógł zaoferować klientom rabaty?

Post 12 napisany 2017-03-23 o godzinie 12:24:14.
Nie wiem, czy to będzie dobrze widziane, jak podam Ci konkretne nazwy, nie chcę być posądzona o spam marketingowy... Rozejrzyj się w sieci, zwiedź sklep Google Play czy iTunes store. Jak nic nie namierzysz, daj znać.

Post 13 napisany 2017-03-23 o godzinie 20:26:12.
@vanvan

odezwę się później do Ciebie :) Twoja stopka zainteresowała mnie

@autor tematu

Dokładnie o to chodziło, że albo masz ten moduł wbudowany w telefon i wystarczy że położysz telefon na stole w specjalnej "strefie" albo musisz podłączyć ten okrąg do swojej komórki. Dla mnie jako użytkownika było to sporą zachętą do posiedzenia dłużej i spożycia kawki więcej. GGdybym to widział u nas w Polsce to też z chęcią skorzystałbym.

Porady dla świeżaka
Autor: VANAVAN
forum

Tematy: 3
Wypowiedzi: 49
Post 14 napisany 2017-03-24 o godzinie 09:27:18.
Miszczpatelni napisał(a) w dniu 2017-03-23 o godzinie 20:26:12:
@vanvan

odezwę się później do Ciebie :) Twoja stopka zainteresowała mnie

Zachęcam i czekam :)
Vanavan Sp. z o. o.
Męczenników Oświęcimskich 113, 43-229 Ćwiklice
32 307 30 31 office@vanavan.com
www.vanavan.com

Projektujemy specjalistyczne zabudowy funkcjonalne na przyczepach i samochodach.
Nasza specjalność to zabudowy sprzedażowe, sklepowe i gastronomiczne, a zwłaszcza food trucki.

Post 15 napisany 2017-03-27 o godzinie 18:31:18.
Miszczpatelni napisał(a) w dniu 2017-03-23 o godzinie 20:26:12:

@autor tematu

Dokładnie o to chodziło, że albo masz ten moduł wbudowany w telefon i wystarczy że położysz telefon na stole w specjalnej "strefie" albo musisz podłączyć ten okrąg do swojej komórki. Dla mnie jako użytkownika było to sporą zachętą do posiedzenia dłużej i spożycia kawki więcej. GGdybym to widział u nas w Polsce to też z chęcią skorzystałbym.

A wiąże się to z czymś po stronie klienta?

Post 16 napisany 2017-03-27 o godzinie 20:24:48.
Wiąże się to z tym, że klient musi cos zakupić u Ciebie w lokalu. Chyba nie chciałbyś, żeby ktoś z ulicy wszedł i korzystał z wszystkiego nie płacąc ani złotówki :)

Post 17 napisany 2017-03-29 o godzinie 20:21:31.
Nie no to jest sprawa oczywista :) Ale pytam, czy korzystanie z tego stricte się z czymś wiąże po stronie klienta. Poza rachunkiem.

Post 18 napisany 2017-03-30 o godzinie 18:36:37.
nowy_restaurator: poradziłeś sobie?

Post 19 napisany 2017-03-31 o godzinie 21:05:57.
PatrycjaK: może i jestem starszej daty, ale tak, poradziłem sobie. Całkiem fajne to, może rzeczywiście warto zainwestować. Szczególnie w połączeniu z opcją ładowania będzie to fajnie współgrało, myślę, że klientom się to może spodobać i zachęcić do powrotu.

Porady dla świeżaka
Autor: Jasta_utylizacja

Wypowiedzi: 10
Post 20 napisany 2017-04-20 o godzinie 07:52:32.
Nie zapomnij także o rozwiązaniu problemu z odpadami pokonsumpcyjnymi :)
Jesteśmy blisko. Jak coś-odezwij się do mnie.
kamil.bienkowski@jasta.net.pl
609 194 792
www.jasta.net.pl
PORADY DLA śWIEżAKA
REKLAMA

Autor: Foodsoft - POS dla gastronomii

Tematy: 2
Wypowiedzi: 12
Post 21 napisany 2017-05-04 o godzinie 12:31:36.
Dzień dobry,
Polecam system gastronomiczny FoodSoft do zarządzania lokalem.
System rejestruje i rozlicza sprzedaż na miejscu i z dowozem, rozlicza kierowców, pozwala na sprzedaż z dodatkami, wymieniać dodatki w zamówieniu, sprzedawać zestawy (w tym w promocjach) i wiele więcej. Korzystają z niego pojedyncze pizzerie i sieci pizzerii.
Program lojalnościowy mamy w standardzie (baza klientów, scenariusze np. za zakup posiłku klient dostaje punkty, którymi później może zapłacić za kolejny posiłek).
Proponuję prezentację i wycenę.
Proszę o kontakt.
Foodsoft
Ziemowit Zdanowicz
Konsultant handlowy

zzdanowicz@foodsoft.pl
Kom. : 534 009 040

Autor: Foodsoft - POS dla gastronomii

Tematy: 2
Wypowiedzi: 12
Post 22 napisany 2017-05-04 o godzinie 12:42:04.
Jeśli chodzi o samo zarządzanie klientami - FoodSoft oferuje raporty pokazujące jakie produkty i za jaką kwotę kupił w danym czasie klient (imienny); może Pan też na podstawie tego raportu oznaczyć klienta w systemie (wartościowanie na podstawie sprzedaży) i zaproponować wybranym klientom warunki indywidualne, np. stałe rabaty na cały lub wybrany asortyment.... Może Pan także wykorzystać różnego rodzaju ankiety, na podstawie których dowie się Pan jak jest struktura demograficzna Pana Klientów (wiek, płeć, ilość gości).
Możliwa jest też sprzedaż w oparciu o kupony promocyjne.
System może rozpoznawać klienta na podstawie karty magnetycznej lub w inny sposób.
Foodsoft
Ziemowit Zdanowicz
Konsultant handlowy

zzdanowicz@foodsoft.pl
Kom. : 534 009 040

Autor: Ania_HACCP

Wypowiedzi: 13
Post 23 napisany 2017-05-09 o godzinie 07:44:10.
Cześć! Mam na imię Ania.
Przez 7 lat byłam pracownikiem Inspekcji Sanitarnej. W styczniu 2015 r. postanowiłam zostać freelancerem - teraz pomagam (a nie przeszkadzam) ludziom, którzy chcą otworzyć własny lokal gastronomiczny, sklep, kawiarnię i wszystko to, co jest związane z żywnością, dodatkowo jestem BHPowcem- więc na sprawy patrzę dwojako.
W połowie kwietnia założyłam bloga doradczego www.haccpdlaciebie.pl odpowiadam na różne pytania i pokazuję na podstawie prawa co Sanepid/przedsiębiorca może, a co nie :)
Założyłam bloga, żeby pomagać, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeżeli masz pytanie - zadaj śmiało.

NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 54.92.148.165
Data: 2019-07-19
Czas: 19:14:36
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: PORADY DLA śWIEżAKA
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "porady dla świeżaka" w grupie "otwieram lokal gastronomiczny"
OSTATNIO DODANE TEMATY: System / Ekrany do zamawiania obiadów z samochodu    SZYBKI I BARDZO POWAŻNY KREDYT KREDYTOWY ONLINE W 48 GODZINACH   

STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.