FORUM     OGŁOSZENIA    
 
STRONA GŁÓWNA / FORUM GASTRONOMICZNE / PYTANIE DLA OSóW PROWADZąCYCH KEBAB W MIEśCIE 5-10 TYś. MIESZKAńCOW
SZUKANA FRAZA: NOWE TEMATY    OSTATNIE KOMENTARZE    GORĄCE TEMATY   
FORUM GASTRONOMICZNE NOWY TEMAT
TEMAT FORUM:

PYTANIE DLA OSóW PROWADZąCYCH KEBAB W MIEśCIE 5-10 TYś. MIESZKAńCOW

Autor: Bratwa


Tematy: 4
Wypowiedzi: 6
Post 1 napisany 2016-02-05 o godzinie 15:36:53.
Witam zastanawiam się nad otworzeniem lokalu KEBAB w mieście o populacji 8000, powierzchnia 6km2. 
 Pytanie dotyczy szacowanego obrotu tj. ilości klientów/ sprzedawanych potraw. Wiem że to zależy od dnia, pory roku i lokalizacji i innych ale chciałbym abyście określili ile to mniej więcej jest, w jakiej porze roku i gdzie zznajduje się wasz lokal.

   Co do mojego planu, chciałbym aby lokal znajdował się na głównym rynku miasta. Co do konkurencji to na tym RYNKU znajdują się 2 budki, które oferują dania fast food w tym kebab jednak ich jakość określam na bardzo niską (błoniaste, miejscami spalone i odgrzewane mięso z nasączonymi olejem jak gąbka frytami i surówka skladająca się głównie z łodyg  kapusty).
   Ogółem w mieście znajdują się jeszcze 3 pizzerie oddalone o paręset metrów od rynku, które także serfują kebab, gyros itp ale jest to na bazie mięsa smażonego na ruszcie po czym skrojone do naczynia, schowane i odgrzewane podczas zamówienia  w mikrofali.

Jeżeli ktoś prowadzi lokal, budkę z kebabem w mieście od 5 do 10 tys ludności to proszę o wypowiedź :)
 
REKLAMA
sklep gastronomiczny smartgast
Oferujemy znane marki STALGAST, HENDI, KROMET, RM, UNOX, REDFOX, LAINOX, RETIGO, CATERINA, ROBOT-COUPE, LOZAMET, SPOMASZ-NAKŁO w najniższych cenach w internecie!
Przekonaj się sam! http://smartgast.pl lub tel 880 301 130
 
Autor: Bratwa


Tematy: 4
Wypowiedzi: 6
Post 2 napisany 2016-02-05 o godzinie 15:37:58.
PS. Chodzi o ilość dzienna.
 
Pytanie dla osów prowadzących Kebab w mieście 5-10 tyś.  mieszkańcow
Autor: Evelinum


Wypowiedzi: 24
Post 3 napisany 2016-02-20 o godzinie 12:07:11.
Kebab to już nie jest dobry pomysł na gastronomię, ja widzę coraz więcej upadających i trzymają się w zasadzie takie sprawdzone miejsca, które funkcjonują z sukcesem od dawna. Teraz na tapecie są burgery i różne kanapki, może idź w tę stronę bo jest na pewno większa szansa na jakiś rozwój.
 
Autor: Adrian


Wypowiedzi: 8
Post 4 napisany 2016-04-23 o godzinie 19:41:03.
Kebab to świetny pomysł zresztą jak każdy inny pod warunkiem że ma się doświadczenie. Dane z innych lokali nic ci nie dają obrót zależy przede wszystkim od ciebie i twojej konkurencji. Będziesz lepsza kupią u ciebie. Jeśli nie masz doświadczenie w prowadzeniu lokalu gastronomicznego to zatrudnij się w tej budce, popracuj 3 miesiące i zobaczysz jak to wygląda od środka. To na pewno tańsze rozwiązanie niż otwarcie własnego lokalu  i rozczarowanie że nie poszło. Pracuje w gastronomi 15 lat od 10 mam swoją firmę przerabiałem setki takich historii. Chętnie odpowiem na więcej pytań.
 
Autor: Bratwa


Tematy: 4
Wypowiedzi: 6
Post 5 napisany 2016-04-25 o godzinie 21:24:05.
Hej Adrian
Dzięki za odpowiedź możesz podać jakis namiar do siebie lub  jeśli wolisz napisać to poprostu napisz do mnie na mail szamanvia1@gmail.com
Z góry dzięki
 
NOWE OGŁOSZENIA GASTRONOMICZNE
 

System zapisze Twoje dane:
Adres IP: 54.227.104.229
Data: 2024-03-28
Czas: 09:20:01
DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEMATU: PYTANIE DLA OSóW PROWADZąCYCH KEBAB W MIEśCIE 5-10 TYś. MIESZKAńCOW
Aby dodać odpowiedź do tematu należy się zalogować.

Jeśli nie masz konta, skorzystaj z bezpłatnej rejestracji.
FORUM GASTRONOMICZNE
Temat "pytanie dla osów prowadzących kebab w mieście 5-10 tyś. mieszkańcow " w grupie "otwieram lokal gastronomiczny"
OSTATNIO DODANE TEMATY: HoReCa dofinansowanie dotacje    Feromony na podryw   
 
STRONA GŁÓWNA     O NAS     REGULAMIN     REKLAMA     KONTAKT    
Copyrights © ForumGastronomiczne.pl 2008-2016.